OTSO’dan üyelerine Nefes Kredisi

  • Haberin Tarihi: 29 Nisan 2020
  • Bu haber 249 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OTSO’dan üyelerine Nefes Kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar başladı.

 

2020 Nefes Kredisi Kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, “ 2020 Nefes Kredisi” kampanyası, üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe girmiştir. TOBB’un katkıları ile Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Denizbank ile imzalanan protokol kapsamında Denizbank’ın tüm şubelerinden kredikullanılabilecek.

 

Koranavirüs (Covid-19) nedeniyle önemli ekonomik sıkıntıların oluştuğu bu dönemde, Nefes Kredisinin başlatılmasını sağlayan TOBB Başkanımız Sn. RifatHisarcıklıoğlu’ na teşekkürlerimizi sunuyor, kampanyanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

2020 Nefes Kredisi Kampanyasının detayları hakkında ise şu bilgiler paylaşıldı. Kredinin yıllık faizin oranı % 7,50 olacak ve 2020 yılı içerisinde herhangi bir anapara ve faiz ödemesi olmayacağı ve ödemelerin 2021’de 12 ayda, aylık eşit taksitle yapılabilecek. Toplam süresi ise 20 ay vadeli olacak. Krediye başvuracak olan üyeler Odadan “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir”  ibareli faaliyet belgesi alarak, Denizbank’a başvurabilecekler.Cirosu 3 milyon liranın altında olan üyeler 50.000 Bin TL, Cirosu 3 milyon lira ile 25 milyon lira arasında olanlar 100.000 TL kredi başvurusunda bulunabilecek. Yapılan protokol ile KGF için %0,03kefalet başvuru bedeli ve komisyonu alınacak.Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecek. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterilerin talebi üzerine, banka tarafından maddi teminat istenebilecek.

 

Üyelerin, Odadan alınmış olan Faaliyet belgesi ve bankanın istemiş olduğu diğer evrakları temin ederek Denizbank şubesine başvurmaları yeterli olacağı,bu aşamadan sonraki işlemlerin ise Banka – Müşteri ilişkileri içerisinde sürdürüleceği ifade edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.