OTSO’DA YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI

 • Haberin Tarihi: 9 Nisan 2018
 • Bu haber 353 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
OTSO’DA YENİ DÖNEM RESMEN BAŞLADI

Başkan Erol Hatırlı

Meclis Başkanı Murat Öztürk

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçen hafta Pazartesi günü yapılan Meclis seçimlerinin ardından Yönetim Kurulu ve Meclis divanı seçimleri de yapıldı. Erol Hatırlı’nın Orhangazi TSO’nun yeni yönetim kurulu başkanı seçildiği ilk toplantıda Murat Öztürk Meclis Başkanı seçildi.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçen hafta Pazartesi günü yapılan meclis seçimlerinin ardından belirlenen 30 kişilik meclis grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Orhangazi TSO Meclis toplantı salonunda yapılan meclis toplantısının öncesinde gün boyu süren Yönetim Kurulu seçimleri için 30 meclis üyesi oy kullandı. Saat 17.00 itibarı ile tamamlanan oy verme işleminin ardından yapılan sayımlar sonrasında Orhangazi TSO’nun Erol Hatırlı başkanlığındaki yeni yönetimi 29 oy alarak yönetime seçilmiş oldu. Erol Hatırlı’nın yeni yönetiminde ise şu isimler yer aldı;

 

Yönetim Kurulu Asil

 

 1. Erol Hatırlı
 2. İslam Kurtiş
 3. Cem Kapitan
 4. İslam Bektaş
 5. Burak Tokuç
 6. Enes Gören
 7. Hüseyin Sakallı
 8. Salih Yerli
 9. Mete Yüksel Çoklar

 

Yönetim Kurulu Yedek

 1. Doğan Camcı
 2. Orhan İpek
 3. Mithat Güneri
 4. Ramazan Soylu
 5. Eray Halaç
 6. Tahsin Kayhan
 7. Yusuf Matur
 8. Nurullah Akbıyık

 

MECLİS BAŞKANI MURAT ÖZTÜRK OLDU

Yönetim seçimlerinin ardından Orhangazi TSO’nun yeni meclisi yasa gereği meclisin en yaşlı üyesi İslam Kurtiş başkanlığında toplandı. Yapılan Meclis seçimlerinde Meclis Başkanı, Meclis Başkan vekili ve Meclis katip üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimler sonrasında Murat Öztürk Orhangazi TSO’nun yeni meclis başkanlığına seçilirken, Meclis Başkan vekilliğine Orhan Kocabey katip üye ise Serhat Ünver seçildi. Meclis divanı seçimlerinde 30 meclis üyenin tamamı Murat Öztürk ve ekibine oy verdi.

 HUZUR HAKKI ÖDENMEYECEK

Mecliste ayrıca daha önceki dönemlerde de olduğu meclis üyeleri için oturum başına huzur hakkı alınmaması görüşü oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda ayrıca meclis toplantılarının elektronik ortamlarda yapılması da meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Meclis toplantıları her ayın 3.salı günü saat 18.30 olarak belirlendi.

 HESAP İNCELEME KOMİSYONU

Orhangazi TSO’nun yeni döneminde hesap inceleme komisyonu üyeliğine; Levent Çokgüler, Rıdvan Ateş, İsmail Aksoy, Ramazan Soylu, Temel Bilgin seçildi.

 

 

EROL HATIRLI’DAN TEŞEKKÜR

Meclis seçimlerinin ardından Meclis üyelerine hitap eden Erol Hatırlı, Meclis üyesi seçimleri ve yönetim kurulu seçimleri sürecinde kendisine ve ekibine destek olan herkese teşekkür etti. Erol Hatırlı, yapılacak çok iş olduğunu belirterek, yeni dönemde tüm meclisimizin ve yönetimimizin desteği ile yapacağımız bu çalışmaların üstesinden geleceğiz dedi. Hatırlı, çok çalışmaları gerektiğini belirterek, bunu biliyoruz; bizler de çok çalışacağız ve odamızla birlikte ilçemize en güzel katkıyı sağlamaya çalışacağız dedi. Erol Hatırlı geçmiş dönemde başkanlık yapan Ergün Efendioğlu ile birlikte meclis üyelerine ve geçmiş dönem yöneticilerine de teşekkür ederek, uzun seçim çalışmaları yaptık. Bu yeni dönemin hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum dedi.

 MURAT ÖZTÜRK’TEN MECLİSE TEŞEKKÜR

Daha sonra kürsüye gelen yeni meclis Başkanı Murat Öztürk ise geçmişte odaya hizmet etmiş olan meclsi başkanlarına teşekkür etti. Murat Öztürk, sorumluluklarını bilen, katılımcı, şeffaf, çözüm üreten bir meclis olacağımıza inancım tamdır. Önümüzdeki 4 yılda oda çalışmalarımızda geçmişte olduğu gibi, oy birliği ile alınacak kararlarla birlikte bu meclis ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Yeni dönemde ilk kez meclis üyesi seçilen isimlere de hoşgeldiniz diyorum. Yeni yönetimi kutluyor, alacağımız ülkemize, milletimize, odamıza ve üyelerimize faydalar getirmesini diliyorum dedi. 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.