OTSO’da Gıda Kodeksi semineri yapılacak

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2019
  • Bu haber 405 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OTSO’da Gıda Kodeksi semineri yapılacak

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası 26.01.2017   tarihinde yürürlüğe giren ve bu tarihten önce faaliyet gösteren gıda işletmecilerini de 2019 yılı sonuna kadar kapsayan Türk Gıda  Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

Üyelerine yeni yönetmelikler ve uygulamaları anlattığı bilgilendirme toplantılarına ara vermeden devam eden Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası bu kez gıda ve ambalaj işi yapan üyelerine yönelik bilgilendirmeler yapacak.

Gıda Sektörü İçin Önemli Zorunluluklar !

Orhangazi İlçe Tarım Orman Müdürü Gürkan Kabul; “Türk Gıda  Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği 26.01.2017  tarihinde  Resmi  Gazete’ de  yayımlanarak  yürürlüğe  girmiştir.  Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce faaliyet gösteren gıda işletmecilerimize  için, 31/12/2019 tarihine kadar bu yönetmeliğin hükümlerine uyma zorunluluğu getirilmiştir. Yine aynı yönetmelik ile yürürlükten kaldırılan  Türk gıda kodeksi etiketleme yönetmeliğine uygun olmayan 31/12/2015 tarihinden önce tescil başvurusu yapmış veya tescillenmiş ticari marka veya marka bulundurun gıda ürünleri içinde  31/12/2019  tarihine  kadar  bu  yönetmelik  hükümlerine  uyma zorunluluğunun getirildiği gibi başka konularda da bazı değişiklikler ve zorunluluklar getirilmiştir.

Bu amaçla, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasında, Bursa İl Tarım Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube bölümünden yetkililerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantımıza, ilçemizde yer alan gıda ile ilgili firmalarımızın katılmasını önemle tavsiye ediyorum.” diyerek, konunun önemine dikkat çekti.

Konu ile ilgili görüş bildiren Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı : Gıda işi yapan üyelerimizin yetkililer ile görüşerek sorularına cevap bulabileceği, yeni yönetmeliklerden ve firmaların bu süreçte izlemesi gereken yollardan haberdar olacağı bu bilgilendirme toplantısına tüm üyelerimizi davet ediyorum.” dedi.

Orhangazi İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ve Bursa İl Tarım Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube bölümünden yetkililerin sunumlarıyla gerçekleşecek toplantı 10 Aralık Salı günü saat 14:00’te Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapılacak, Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri tüm üyeleri davet ediyor.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.