OTSO üyelerine Halkbank’tan kredi desteği

  • Haberin Tarihi: 30 Nisan 2020
  • Bu haber 283 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OTSO üyelerine Halkbank’tan kredi desteği

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’ndan, üyelerinin ekonomik olumsuzluklardan en az şekilde etkilenmesi ve ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi için çalışmalarına devam ediyor.Nefes kredisinden sonra, Odadakayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi ve Koronavirüs (Covid-19) salgınından en az etkilenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halk Bankası tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur.

 

Şahıs Firmalarımız Yararlanabilecek.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, şunları dile getirdi: “Yaşadığımız Pandemi sürecinin olumsuz etkileri ve sahadaki sorunların çözümü noktasında önerilerimizi ilk günden itibaren karar mekanizmalarına ulaştırmaya, üyelerimizle birebir iletişimde kalarak onların talep ve görüşlerini almaya gayret ediyoruz.

Koronavirüs salgını ile birlikte alınan tedbirler kapsamında, ülkemizde tüm sektörler ciddi sıkıntılar yaşarken, süreç içerisinde küçük işletmeler statüsündeki şahıs şirketlerimizin de kaybı büyük oldu. Süreçte en az zararla çıkmak için devletimiz önemli tedbirler alırken, küçük işletmeleri ayakta tutmak için de çeşitli adımlar atıldı. Esnaf destek paketinden faydalanamayan odamıza kayıtlı şahıs işletmelerimizin bizlerden kendilerinin de bu krediden faydalanmaları yönünde yoğun talepleri olmuştu. TOBB’ a ve Hazine Bakanlığı’na iletilen talepler neticesinde “Nefes Kredisinden” sonra bu seferde şahıs firmalarımız için “İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Destek Kredisi“ devreye girmiş oldu. Bu süreçte taleplerimizi ilgili makamlara ileterek çözümlenmesi yolunda önemli adımların atılmasını sağlayan TOBB Başkanımız RifatHisarcıklıoğlu’na, teşekkürlerimizi sunar, kredilerin üyelerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Başvurular Halk Bankası Tarafından Yalnızca Online Olarak Alınacak.

İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Kredisine başvuracak firmaların; Ticaret Odasına kayıtlı “Şahıs Firması” olması,Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması,İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması,Halkbank Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması,İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması önkoşullarını taşıması gerekmektedir.

 

Kredinin kapsamı ise;Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacaktır, Kredi vadesi, 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam 36 Ay’dır.Kredi geri ödemeleri, Aylık Eşit Taksitli şekilde yapılacaktır.Kredi’ye yıllık %7,50 faiz oranı uygulanacaktır.Kredi kullandırımı sırasında bir defaya mahsus %0,75 peşin kredi komisyonu tahsil edilecektir.Kredi başvuruları yalnızca Halkbank.com.tr veya halkbankkobi.com.tr üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru adresi (https://www.halkbankkobi.com.tr/IseDevamDestegi%E2%80%93KucukIsletmeCanSuyuKredisi.aspx)

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.