OTSO KOBİ’leri,  sanayici ile buluşturdu

  • Haberin Tarihi: 11 Kasım 2017
  • Bu haber 307 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OTSO KOBİ’leri,  sanayici ile buluşturdu

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası,  uzun süredir üyeleri arasındaki ticari faaliyeti arttırmak için bir dizi çalışmalar yürütüyor. Bunlardan biri olan KOBİ-Sanayici Satın alma Toplantıları 8 Kasım Çarşamba günü Orhangazi TSO’da gerçekleştirildi. 5. si gerçekleşen toplantıya, Sirena Marine A.Ş.’ den Satınalma Yöneticisi Alican Şaşmaz, Karbonsan A.Ş. den Satınalma Yöneticisi Mehmet Aslan ve Güngör Zeytincilik A.Ş.’den Sakin Köseoğlu’ndan oluşan 3 firma temsilcisi katılım sağladı.

Sanayi ve OSB çalışmalarından sorumlu olan ve sanayi kuruluşlarını bizzat arayıp toplantılara davet eden Meclis Başkanı Erol Hatırlı toplantı açılışında, “Bilindiği üzere üyelerimizin kendi aralarında alışverişlerini gerçekleştirmelerini ve ilçe ekonomimizin gelişmesini, Ticaret ve Sanayi Odası olarak oldukça önemsiyoruz.

Bunun için geçmiş dönemlerde de üyemiz sanayiciler ve kobilerimizden aldığımız geribildirimlere istinaden bizzat çalışmaları içerisinde bulunduğum Orhangazi TSO Ticaret Rehberi çalışmalarıyla bu süreçleri başlatmış ve bu gün ikili iş görüşmeleri toplantılarıyla, üyelerimizi aynı masada karşılıklı ticari ilişki kurabilecekleri noktalara getirilmiş bulunmaktayız.

Yapılan toplantıların ilçemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca telefon irtibatı kurmak suretiyle, iletişime geçmiş olduğum sanayi kuruluşlarımızın Genel müdürlerine, satınalma yetkililerine ve davetimize, duyurularımıza icabet ederek toplantılara katılan KOBİ’lerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Yönetim Kurulu adına toplantı açılışına katılan Eğitim ve toplantılardan sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Öztürk; “Beşincisini düzenlediğimiz bu toplantılarda Yönetim Kurulumuzun amacı, üyelerimiz olan kobilerin, ilçemizde bulunan sanayi kuruluşlarıyla çalışmasına imkân tanıyacak ortam oluşturmak, sanayi kuruluşlarımızın, ihtiyacı olan ürün ve hizmetler hakkında, her sektörden firma ile görüşmeler yapabilme imkânı yakalamasını sağlamaktır.  Zira, birçok üye ziyareti ve toplantılarımızda karşımıza en çok çıkan hususun başında üyelerimizin arasında yeterince ticari faaliyet olmadığıydı. Bahsettiğim üzere ticaret rehberiyle ve bu toplantılarla bu isteği elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz ve bu gün bunu yakalayabildiğimizi görüyoruz.

TOPLANTILARDAN SANAYİCİ FİRMALAR DA ESNAFTA ÇOK MEMNUN!

Sanayi kuruluşlarının satın alma yetkilileri, ülke genelinde örneğine çok az rastlanan bir programın Orhangazi’de gerçekleşiyor olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ve bu konuda Orhangazi TSO’yu tebrik ettiklerini ifade ettiler.Katılımcıların oldukça fazla ilgi gösterdiği toplantı sonrasında her bir Kobi firma temsilcisi, Orhangazi TSO’nun gerçekleştirdiği bu programın son derece faydalı olduğunu ve emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini defalarca ifade ettiler. Yapılan toplantılar sonrasında, ticari alışverişin ilçede faaliyet gösteren işletmeler tarafından gerçekleşecek olması, ilçenin ticari gelişimine de çok olumlu yansıyacağı, yapılan görüşmelerden alınan geri bildirimlerden fark edildi. Program boyunca gerçekleşen 70 e yakın iş görüşmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.