OTSO Kişisel Verilerin Korunması semineri düzenliyor

  • Haberin Tarihi: 15 Kasım 2019
  • Bu haber 470 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OTSO Kişisel Verilerin Korunması semineri düzenliyor

Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ile kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla veri sorumlularının alması gereken teknik ve idari tedbirlere ilişkin başlıca yöntemlerin neler olduğunun anlatılacağı seminer 20 Kasım Çarşamba günü Orhangazi TSO ‘da saat 13:30 da başlıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunun amacı, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları düzenlemektir.

Veri kayıt sistemlerinde kişisel veri güvenliğine ilişkin çeşitli riskler ortaya çıkabilmektedir. Bu risklerin önüne geçilebilmesi için gerekli zaman, kaynak ve uzmanlığın sağlanarak uygun teknik ve idari tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu tedbirler, her zaman yüksek maliyet gerektirmemekte olup, söz konusu tedbirlerin masrafsız ya da düşük maliyetli olarak alınması veya halihazırda sistemlerde mevcut olması da mümkündür. 20 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 13:30 da Orhangazi TSO da başlayacak seminerde, katılımcılar, kişilerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması için kişisel verilerinin gizliliğinin sağlanması ve uyulması gereken yükümlükleri, işyerlerinde ne gibi hazırlıklar yapmaları gerektiğini ve bu yükümlülüklere uyarak ve cezai yaptırımlarla karşılaşmamak için almaları gereken tedbirleri öğrenme imkânı bulacaklar.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.