ORTAKÖY’DE SATIŞA ÇIKARILAN ARSA CHP’NİN GÜNDEMİNDE

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2020
  • Bu haber 72 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORTAKÖY’DE SATIŞA ÇIKARILAN ARSA CHP’NİN GÜNDEMİNDE

Chp Bursa milletvekili  Nurhayat Altaca Kayışoğlu Orhangazi belediye’sinin satış kararı aldığı Ortaköy futbol sahası için mahalleye gelerek burada basın açıklaması yaptı. 

Orhangazi belediyesi  Ortaköy’de bulunan ve Ortaköy’de futbol sahası olarak kullanılan 9.5 dönümlük arazi için satış kararı almış,alınan bu karar sonrası mahalle halkı sosyal medyada bir araya gelerek olaya büyük ölçüde tepki göstermişti. Olayın yerel ve ulusal basında yankı bulması nedeniyle Chp Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ilçe başkanı Ender Teke ile beraber Ortaköy’e gelerek burada vatandaşları dinledi ve futbol sahasının satış iptali için basın açıklaması yaptı. 

Ortaköy’de ilk açıklamayı yapan Ender teke satışın yapılmaması gerektiğine dikkat çekerek  mevcut mahalle mezarlığının dolduğunu ve satış kararı alınan bu arazinin ileride yeni mezarlık alanı olarak kullanılabileceğini ifade etti.Ayrıca satış kararının bir önceki dönem belediye başkanı ve meclis üyeleri tarafından alındığına dikkat çeken Ender Teke bundan önce ihaleye çıkarılan arsa ve araziler için Bekir Aydın ve meclis üyelerinin karar aldığının altını çizerek bu satış kararının da yenisinin alınması gerektiğini vurguladı. Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise büyükşehir yasası ile köylerin mallarının belediyelere geçmesi sebebiyle amaçları dışında kullanıldı dedi. Kayışoğlu açıklamasının devamında gençlerimizin spor yapması sağlıklı olması devletimizin en önemli görevlerindedir. köylerde gençlerimizi tutmak için mevcuıt alanlarını korumak atta sosyal alanlar eklemek gerekmektedir. gençlerimizin seslerini duyuracağına inanıyoruz.bu sese kulak versinler ve satıştan vazgeçsinler dedi. Daha sonra Ortaköy Mahallesine giden heyet bahse konu araziyi yerinde gördükten sonra mahalleden ayrıldı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.