ORTAK AKIL TOPLANTILARI SÜRÜYOR

  • Haberin Tarihi: 3 Ekim 2019
  • Bu haber 491 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORTAK AKIL TOPLANTILARI SÜRÜYOR

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Bursa’nın tüm ilçe odaları ile birlikte gerçekleştirilen Ortak Akıl Toplantıları devam ediyor. Ekim ayı toplantısına Gemlik ev sahipliği yaptı. Toplantıya Orhangazi TSO başkanı Erol Hatırlı, Meclis  Başkanı Murat Öztürk ile birlikte katıldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ülke olarak ekonomi alanında keskin virajlarda yol almayı sürdürdüklerini söyledi. Ekonomideki sert rüzgarlara rağmen Bursa ve Türkiye’nin hedeflerine yürümeye devam ettiğini belirten Başkan Burkay, “Kamu özel sektör omuz omuza verip daha önceki kriz dönemlerinde olduğu gibi bu darboğazdan da ülkemizi güçlendirerek çıkaracağız.” diye konuştu.

“DAHA GÜÇLÜ BİR GELECEK HEDEFLİYORUZ”

İş dünyası olarak üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracatta rekorlar kırarak yeni hedeflere doğru ilerlediklerini ifade eden Başkan Burkay, “Bu doğrultuda yeni bir sıçrama noktası olarak hayata geçirdiğimiz TEKNOSAB, GUHEM, Model Fabrika ve MESYEB gibi örnek projeler, daha güçlü bir gelecek hedefi için ortaya konan iradenin eserleri oldu. Bursa, bugüne kadar başardıklarıyla Türkiyemizin moral ve motivasyon kaynağı oldu. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancı sadece bu kentin değil, tüm ülkenin realitesi haline geldi.” şeklinde konuştu.

 

COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ İÇİN YENİ ADIM

Ortak akıl toplantılarında dile getirilen coğrafi işaretler konusunda önemli mesafe kat ettiklerini kaydeden Başkan Burkay, şöyle konuştu: “Bursamızla özdeşleşen kestane şekerimizin ardından, tahinli pide, cevizli lokum, pideli köfte, süt helvası ve cantık için de Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru hazırlığımızı tamamladık. Coğrafi işaret tescili ile Bursamıza özgü ürünlerimizi koruma altına alırken hem ürünlerimizin katma değeri hem de üreticilerimizin gelirleri artacak. Dünya genelinde coğrafi tescilli yaklaşık 10 bin ürünün pazar büyüklüğü 200 milyar dolara ulaşıyor. İnşallah Bursamız da bu pazardan önemli bir pay alacaktır.”

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.