Orhangazi’den Ortadoğu’ya tavuk ihracatı

  • Haberin Tarihi: 5 Eylül 2018
  • Bu haber 311 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Orhangazi’den Ortadoğu’ya tavuk ihracatı

Orhangazi’de Torsu Tesisleri’nde kurulan ve yaklaşık 2 aydır faaliyette bulunan Tav Tavukçuluk, Orhangazi’deki entegre tesislerinde hazırladığı beyaz eti Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyor. İşletme sahibi Habil Öztürk, firma olarak aylık 450 ton üretim kapasiteleri bulunduğunu ve tamamının da ihraç edildiğini ifade etti. Öztürk Orhangazi’de yaşadıkları en büyük sorunun ise iş gücü olduğunu, çalışacak işçi bulmakta zorluk çektiklerini ifade etti.

Orhangazi’de Torsu Tesisleri’nde 2 aydır faaliyette bulunan Tav Tavukçuluk, Orhangazi’deki entegre tesislerde paketledikleri parça tavuk etlerini Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyor.

450 ton kapasitesi bulunuyor

2 ay önce Torsu Soğuk Hava Tesisleri’nin bir bölümünü kiralayarak çalışmalarına başlayan Tav Tavukçuluk işletme sahibi Habil Öztürk, Orhangazi’nin lojistik olarak önemli bir noktada olduğunu belirterek, “Torsu’da kurduğumuz entegre tesisi ile farklı firmalardan elde ettiğimiz parça tavukları tesislerimizde ambalajlayıp Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyoruz.” dedi. Tesisin aylık kapasitesinin 450 ton olduğunun altını çizen Habil Öztürk, “Şu anda 450 ton kapasite ile çalışıyoruz. Aylık kapasitemizi önümüzdeki süreçte daha da artıracağız.” dedi.

Tüm üretim ihracat

Tav Tavukçuluk işletme sahibi Habil Öztürk; ürettikleri beyaz etlerin tamamının ihraç edildiğinin de altını çizerek, “Ülkemizin bugün yaşadığı ekonomik sıkıntılarından kurtulması için bizler de özellikle ihracata büyük önem veriyoruz. Önümüzde bir pazar var. Bu pazarı en iyi şekilde değerlendirip ihracat rakamlarımızı daha da yukarı çekmek istiyoruz.” dedi.

İşçi sıkıntısı çekiyoruz

Habil Öztürk Orhangazi’de çalıştıracak eleman sıkıntısı yaşadıklarını da belirterek, “Şu anda 30 kişi civarında çalışanımız var. Bu rakamı daha da yukarı çekebilecek durumdayız. Ancak ne yazık ki Orhangazi’de sektörde çalışacak vasıflı ya da vasıfsız eleman bulmakta güçlük çekiyoruz.” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.