ORHANGAZİ’DE UMUTLANDIRAN TABLO

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2020
  • Bu haber 152 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORHANGAZİ’DE UMUTLANDIRAN TABLO

 

Sağlık Bakanlığının mobil uygulaması Hayat Eve Sığar’da Orhangazi bölgesindeki Korona virüs risk alanları güncellendi. Güncellenen yeni tabloya göre Orhangazi’deki riskli bölge sayısı azaldı. Yeni yayınlanan risk haritasına göre Orhangazi’de Korona virüste kırmızı ile gösterilern yüksek riskli alan tek noktada kaldı.

Korona virüs salgını sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasında risk haritaları güncellendi. Geçen haftaki risk haritasına göre Orhangazi’de yüksek riskli alan olarak gösterilen kırmızı alan sayısı bir çok noktada yoğunlaşırken, yeni yayınlanan risk haritasında kırmızı alan tek noktada kaldı. Geçen hafta siteler, Arkaltı caddesi bölgesi, Muradiye Mahallesi ve Cumhuriyet Alanı yüksek riskli alan olan kırmızı ile işaretli iken, yeni yayınlanan ve güncellenen Korona virüs risk haritasında kırmızı alan tek nokta olan Muradiye mahallesinin yolun alt kısmında kalan bölüm gösterildi.

Yetkililer uyarıyor

Son iki haftada virüs salgını ile ilgili son derece olumlu bir tablo ortaya çıkarken, uzmanlar ise vatandaşları ortaya çıkan bu iyimser tabloya karşı uyarıyor. Vatandaşların yine de son derece dikkatli olmalarını isteyen uzmanlar, maske ve sosyal mesafe kuralına daha uzun süre uyulması, kalabalık ortamlardan ise uzak durulması isteniyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.