Orhangazi’de 500 kişiyi ilgilendiriyor

  • Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018
  • Bu haber 521 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
 Orhangazi’de 500 kişiyi ilgilendiriyor

Sınavlar 3-22 mart tarihleri arasında yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 aralık tarihinde açıkladığı Taşeron İşçilerin kadroya geçiş süreci ile ilgili müracaat süreleri önceki gün tamamlandı. Taşeron başvurularında Orhangazi’deki müracaatların yaklaşık 500 kişi civarında olduğu belirlendi.

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren kadro düzenlemesi kapsamında, kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 10 günlük yasal başvuru süresi, önceki gün mesai saatinin bitimiyle sona erdi.

ORHANGAZİ’DE 500 TAŞERON BAŞVURUSU VAR

Öte yandan Taşerondan kadroya geçiş ile ilgili olarak Orhangazi’deki taşeron işçi sayısının 500 civarında olduğu tespit edildi. Orhangazi Devlet Hastanesi, Orhangazi Belediyesi ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yaklaşık 500 çalışan başvurularını bağlı oldukları kurumlar yaptılar.

SINAVLAR 3-22 MART TARİHLERİNDE

Başvuruların ardından tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın yapılmasının 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek.

Tüm bu aşamaların ardından hak sahipleri 2 Nisan’a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.