Orhangazi TSO’dan aidat uyarısı

  • Haberin Tarihi: 27 Ekim 2017
  • Bu haber 91 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Orhangazi TSO’dan aidat uyarısı

Orhangazi TSO üyelerinin aidat ödeme dönemi bitiyor. Ticaret ve sanayi odalarına kayıtlı olan üyelerin, 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, her yıl yıllık aidat ve munzam aidatlarını, Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksit halinde ödeyebilmektedir. Üyelik aidatları Odaya elden, kredi kartıyla, banka hesabına eft-havale ve www.orhangazitso.org.tr web adresi ana sayfada yer alan “online aidat ödeme” bölümünden ödenebilmektedir.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Üye Aidatları Ekim Sonuna Kadar Ödenebilir.

Aidat ödemelerinin ikinci dönemi de 31 Ekim 2017 Salı günü sona eriyor. Bilindiği üzere, Odalar Kamu Kurumu niteliğinde olduğundan, 5174 Sayılı Kanunun 24. ve 25. maddeleri gereğince, yıllık aidat ve munzam aidatların, her yılın Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenmesi zorunluluğu getirilerek, zamanında ödenmeyen aidatlar için, 6183 sayılı kanun uyarınca, amme alacağı olarak günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmektedir.

Son Güne Bırakmayın!

Orhangazi TSO’ dan yapılan açıklamaya göre, aidat ödemelerinin son günlerinin haftanın ilk iki gününe sıkışması nedeniyle, yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle, üyelerin aidat ödemelerini son ana bırakmamaları tavsiye ediliyor ve Üyelerin cezalı ödemeye düşmemeleri için, 31 Ekim 2017 Salı günü mesai saati bitimine kadar yukarıda verilen ödeme kanallarından birinden ödemelerini yapılabilecekleri bildiriliyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.