ORHANGAZİ TEK VÜCUT OLDU

  • Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2018
  • Bu haber 192 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORHANGAZİ TEK VÜCUT OLDU

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Orhangazi’de ilçe protokolü ve binlerce vatandaşın katılımı ile Cumhuriyet Alanındaki etkinliklerle kutlandı. Siteler bölgesinden başlayıp Cumhuriyet Alanı’na kadar süren kortejin ardından sabahın ilk ışıklarına kadar Cumhuriyet Alanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, ilahi ve Kuran-ı Kerimlerin yanı sıra konuşmacıların sunumları ile sabaha kadar alanda yer aldı.

Orhangazi 15 Temmuzun 2.yıldönümünde tıpkı 15 Temmuz 2016 akşamı hain darbe girişimine karşı verdiği birlik ve beraberlik mesajlarını sürdürdü. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle Orhangazi’de çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Kortej ile başladı

Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Orhangazi’de Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman, Garnizon Komutan vekili Per.Astm.Recep Albayrak, diğer protokol üyeleri, AK Parti ilçe başkan vekili Fahrettin Uludağ, MHP İlçe başkanı Necati Güneş, bürokratlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın Siteler bölgesinden Cumhuriyet Alanı’na kadar tarihi mehter eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başladı.

Alandaki etkinlikler sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü

Cumhuriyet Alanında devam eden Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri burada şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra şehit babası İlhan Özçelik’in okuduğu şiirler ile devam eden programda Ahsen Çağlayan, istiklal marşı ve kahramanlık şiirleri okudu. Programda daha sonra Orhangazi Müftülüğüne bağlı din adamları Kuran-ı Kerim okudu, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ise dua yaptırdı. Yusuf Tuna’nın duasına alanı dolduran binlerce Orhangazili hep birlikte amin dedi. Programda daha Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık bir konuşma yaptıktan sonra ilahi sanatçıları Bayram Büyükoruç, Burak Güç, Veysel Aslan ve Ramazan Toprak ilahi konserleri düzenledi.

Şiirler ve konuşmalar yapıldı

Protokol üyelerinin vatandaşlarla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar izlediği programlarda ayrıca gece boyunca şiir dinletileri de yer aldı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.