ORHANGAZİ PROJESİ DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE

  • Haberin Tarihi: 30 Nisan 2020
  • Bu haber 862 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORHANGAZİ PROJESİ DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE

Orhangazi’de yerli tohum üretimi yapacak olan HEKTAŞ’ın Genel Müdürü Levent Ortakçıer;

Oyak Grubu şirketi olan HEKTAŞ firmasının Orhangazi’deki eski Elsan Elyaf Fabrikasında başlattığı yerli tohum üretimi ile ilgili olarak açıklama yapan HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer Orhangazi projesinin tam anlamı ile dünya çapında bir proje olacağını söyledi.

Bloomberg TV’de canlı yayın programına katılan HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer canlı yayında Oyak firması ve HEKTAŞ firmasının hedeflerini anlattı. Orhangazi’de Elsan Elyaf fabrikasının arsasını satın alan Oyak firmasının burada HEKTAŞ vasıtası ile yerli tohum üreteceğinin açıklanmasından sonra gözler bu projeye çevrilmişti.

ORHANGAZİ PROJESİ DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE

Kısa bir süre önce çalışmaların başlatıldığı Elsan Elyaf fabrikası arsasında yerli tohum üretecek olan HEKTAŞ firması Genel Müdürü Levent Ortakçıer, programda projeyi de anlattı. Yerli tohumun çok stratejik bir konu olduğunu belirterek, yerli tohumda kendi milli genlerimizi oluşturduğumuz ve ürettiğimiz yapılara geçmemiz lazım. HEKTAŞ bu konuda çok aktif bir durumda dedi. Levent Ortakçıer Orhangazi’de yerli tohum üretimine geçeceklerini belirterek, buradaki projemiz dünya çapında bir proje olacak dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.