‘Orhangazi için adayız’

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018
  • Bu haber 322 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Orhangazi için adayız’

Rozet takıldı, Aytı tanıtıldı

MHP, Orhangazi belediye başkan adayı Mustafa Aytı için tanıtım toplantısı düzenledi. Teşkilatın her kademesinden yoğun katılım gösterilen toplantıda konuşan MHP Başkanı Necati Güneş, 1,5 yıldır Orhangazi ve parti için en uygun adayı bulmaya çalıştıklarını ve nihayetinde daha önce aktif siyasette hiç bulunmamış işadamı Mustafa Aytı adı üzerinde karar kıldıklarını söyledi.

Aytı ise, ‘Yıllardır Türkiye genelinde MHP’li belediyelerin gösterdikleri başarı hikâyelerinin bir örneğini de inşallah gelecek beş yıl içerisinde Orhangazi’de de göstermiş olacağız’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Orhangazi Belediye başkan adayını tanıttı. Tanıtım toplantısı parti binasında düzenlendi. Toplantıya MHP’li parti kademeleri yöneticilerinin yanı sıra, Ülkü Ocakları başkanı Murat Tan, parti ve Ülkü Ocaklarının eski yöneticileri de katıldı. Güneş, toplantıda resmi adaylık dosyasını kabul ettiği Aytı’ ya partisinin rozetini taktı. 

‘TERTEMİZ BİR İSİM’

MHP ilçe başkanı Necati Güneş, 1,5 yıldır ‘kiminle yola çıkabiliriz’ diye çalışma yaptıklarını, öne çıkan isimler üzerinde tek tek çalıştıklarını söyleyerek, ‘Belediyeye bakış açısını değiştirecek, Orhangazi’de hizmet nedir gösterecek bir aday aradık’ dedi.

Aday ararken gönlünde Mustafa Aytı’nın olduğunu belirten Güneş, ‘Yönetim kurulumuz ve partimizin ileri gelenleri ile yaptığımız istişareler sonucunda en uygun isim üzerinde yoğunlaştık. Yetim hakkı, kul hakkı yemeyen, halka hizmeti Hak’ka hizmet olarak gören, tertemiz bir isim olan ve daha önce siyasette adı geçmemiş Mustafa Aytı’da karar kıldık.’ diye konuştu.

‘YÜREĞİMİ KOYDUM’

Partililere seslenirken ‘Sakın ha, kimsenin aklına başka şeyler gelmesin. Sağdan soldan gerçek dışı ifadeler duyuyoruz. MHP Türkiye’de sadece 3 büyükşehirde ittifak yapıyor. Ben bu teşkilata yüreğimi koydum. MHP adayını belirlemiştir ve teşkilatın adayı olarak Mustafa Aytı ile seçime girecektir.’ dedi.

‘İDAREYİ İSTİYORUZ’

Orhangazi’ye sosyal ve üreten, istihdam sağlayan Belediye anlayışını getirmek için var güçleri ile çalışacaklarını belirten Güneş, ‘Planlamalarımızı yaptık, projelerimizi de hazırlayacağız. Biz artık idareyi istiyoruz. MHP adayına destek verin nasıl hizmet yaptığımızı görün.’ dedi. Güneş, birlik beraberlik içinde, kırmadan dökmeden çalışacaklarını belirtirken, ‘Kapı kapı gezeceğiz. Geri vitese alınmış Orhangazi’yi yeniden ileri taşıyacağız.’ diye konuştu.

‘ORHANGAZİ İÇİN PROJELERİMİZ VAR’

31 Mart seçimlerinde doğup büyüdüğü ve yıllardır ticaret yaptığı, sorunlarına vakıf olduğu Orhangazi’de belediye başkanı olarak sorunları çözmek ve ilçeyi her alanda hak ettiği marka şehir yapmak için yola çıktığını söyledi.  Sorun olarak tespit ettikleri her alanda projeler hazırladıklarını projeler olduğunu belirten Aytı, ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben düsturu ile yola çıkan bir hareketin mensuplarının, yıllardır Türkiye genelinde MHP’li belediyelerin gösterdikleri başarı hikâyelerinin bir örneğini de inşallah gelecek beş yıl içerisinde Orhangazi’de de göstermiş olacağız. Elde edeceğimiz başarının ve çalışma azmimizin en önemli nedeni Orhangazi’ye olan sevdamızdır.’ dedi.

‘KİMSEYİ RENCİDE ETMEYECEĞİZ’

Kendilerine Mevlana’nın ‘İnsanlarda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür, ama insanı insan yapan ağzından çıkan sözdür’ sözünü prensip edindiklerini belirten Aytı, ‘Bu yüzdendir ki, ben ve arkadaşlarım Orhangazi’de girmiş olduğumuz belediye başkanlığı yarışında karşımızdaki adaylara ve onların destekçilerine hiçbir zaman kötü söz söylemeyeceğiz ve onları rencide edecek hareketlerde bulunmayacağız. Biz sadece Orhangazi halkına yapacağımız projeleri anlatacağız. Sonrada takdiri yaradan yüce Mevla’ya, teveccühü de yüreği temiz, alnı açık, fedakâr, cefakâr Orhangazi halkına bırakacağız.’ diye konuştu.

MUSTAFA AYTI KİMDİR?

Mustafa Aytı, 1974 yılında Orhangazi’de dünyaya geldi. Eğitim hayatını Orhangazi’de tamamladı. İşadamı olan Aytı, evli ve 3 çocuk babası.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.