ORHANGAZİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 20 Ekim 2019
  • Bu haber 532 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ORHANGAZİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Orhangazi Belediyesi’nin de ortağı olduğu Bursa Kent Konseyi Koza Grubu tarafından düzenlenen ve bir çok akademisyenin yanı sıra ilçenin tüm dinamiklerinin katıldığı Daya yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı Nadır Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Orhangazi’nin bölge ve Türkiye içindeki yerini sağlamlaştıracak gelecek vizyonunun oluşturulması için ilçenin tüm paydaşlarının katılımı ile Daha Yaşanbilir Bir Orhangazi Çalıştayı yapıldı. Orhangazi Belediyesi’nin de ortağı olduğu, Bursa Kent Konseyi Koza Çalışma grubu tarafından organize edilen Orhangazi Çalıştayı Nadır Tesislerinde yapıldı.

Bekir Aydın; Hedefimiz daha yaşanabilir bir Orhangazi

Çalıştaya katılan Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi’nin, bölge ve Türkiye içindeki yerini sağlamlaştıracak gelecek vizyonun oluşturulması ilçenin tüm paydaşlarının katılımıyla üretilecek bilgi ile yönetilmesinin sağlanmasının tek amaçları olduğunu belirterek, Bu amacı gerçekleştirmeye hizmet edecek yaşanabilir bir Orhangazi İçin yol haritası oluşturma çalıştayı düzenliyoruz dedi.

Akademisyenler ve STK’lar katıldı

Kent Konseyi Koza Grubu tarafından organize edilen Orhangazi Çalıştayına Orhangazi dışından bir çok akademisyenin yanı sıra Orhangazi’deki meslek odaları, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, bürokratlar ve ilçenin diğer dinamikleri katıldı. “Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi” ana başlığı altında yer alacak olan “Doğal Çevre, Tarihi Kültürel Mirasın Korunması”,  “Turizm, Ticaret ve Hizmetler”, “Sanayi ve Maden”, “Ulaşım ve Lojistik”, “Konut ve Yaşam Kalitesi”, “Tarım ve Orman, Yerel Kalkınma”,  gibi alt başlıklarında, 6 ayrı bölümde (Yerel/Merkezi Yönetim, Uygulayıcılar/Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri ve Odalar, Özel Sektör Temsilcileri, Uzmanlar/Akademisyenler) olmak üzere eş zamanlı yuvarlak masa toplantıları yapıldı. Toplantı sonucunda, Orhangazi’nin 6 başlık altında belirlenen konularda güçlü, zayıf yönlerinin tesbiti, katılımcıların kendi kurumsal deneyimleri üzerinden ortak çözüm yollarının belirlenmesi ve zaman, sorumluluk alanları ile kaynaklar ele alındı.

Rapor hazırlanacak

Orhangazi Çalıştayı ile ilgili ise yapılan toplantılar sonrasında ilçenin belirlenen 6 konudaki güçlü ve zayıf yanları, avantajları, dezavantajları gibi konular raporlaştırılacak ve ilgili kurumlarla da paylaşılacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.