ÖNCELİK YURT BİNASI

  • Haberin Tarihi: 26 Kasım 2019
  • Bu haber 687 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ÖNCELİK YURT BİNASI

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi ve Gemlik Belediye Başkanları ile birlikte Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Saim Klavuz ile bir araya geldi. Toplantıda Uludağ Üniversitesi’nin bölünerek Bursa’ya yeni bir üniversite kurulması ile ilgili plan ve buna bağlı olarak Orhangazi ve Gemlik’te de kampüsleri kurulması planlanan Teknik Üniversite konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda özellikle öğrenci yurdu için acil önlemler alınması konusu da toplantıda görüşüldü.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Gemlik Belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, iki ilçenin bazı yöneticileri ve dinamikleri ile birlikte Uludağ Ünivesitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Saim Klavuz’u makamında ziyaret etti.

Teknik Üniversite gündem

Toplantıda gelecekte Uludağ Üniversitesi’nin bölünüp butik yeni üniversite kurulması ve Gemlik ile Orhangazi’ye yeni kampüs alanları kurulması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Kurulacak olası yeni üniversite için Orhangazi ve Gemlik ilçelerine farklı kampüs alanları ve farklı fakülteler kurulabileceği ile ilgili görüşünü belirten Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik ve Orhangazi’nin özellikle bina fiziki koşulları ve rezerv alanları ile böyle bir çalışma için önemli merkezler olduğunu ifade etti.

Öncelik yurt binası

Öte yandan toplantıda Orhangazi’de yaşanan Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu ile ilgili yaşanan büyük sorun da görüşüldü. Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi’de öğrenci kapasitesinin yurt olmamasından dolayı yüzde 40 düzeyinde azaldığına dikkat çekerek, yeni dönem için acil olarak yurt binası yapılması konusunda önceliğin Orhangazi olması gerekliliğine vurgu yaptı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.