ÖLÜMDEN KAÇTIK, ÖLÜME YAKALANDIK!

  • Haberin Tarihi: 25 Temmuz 2020
  • Bu haber 718 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ÖLÜMDEN KAÇTIK, ÖLÜME YAKALANDIK!

DRAM ÇIKTI

Göllüce’de İznik Gölüne giren Suriye uyruklu baba, 2 oğlu ve yeğeni bir süre sonra gözden kayboldu. Çığlıklar üzerine sahilde piknik yapan vatandaşlar olay yerine giderek ikiz kardeşleri sudan çıkarıdı. Deniz polisi yaklaşık 2 saatlik bir aramadan sonra baba Mahmut Surani (36) ve yeğeni Abdullah Surani’nin (16) cansız bedenlerine ulaştı. İsmi öğrenilemeyen bir yakınının “Ölümden kaçtık, ölüme yakalandık” sözleri ise yürek burktu.

İznik Gölüne giren Suriye uyruklu baba, 2 oğlu ve yeğeni bir süre sonra gözden kayboldu. Olay yerine gelen İznik Jandarma Bot Komutanlığı timleri su yüzeyinde arama çalışması başlattı. Bölgeye gelen Yalova Deniz Polisi, kayıp iki kişinin cansız bedenine ulaşarak gölden çıkardı.

“ÖLÜMDEN KAÇTIK ÖLÜME YAKALANDIK”

İki kişinin cansız bedeninin bulunmasının ardından Surani ailesi gözyaşlarına boğuldu. Mahmut Surani ve yeğeni Abdullah Surani, otopsi yapılmak üzere İznik Devlet Hastanesi’ne götürülürken, ismi öğrenilemeyen bir yakını, “Ölümden kaçtık, ölüme yakalandık” sözleri yürek burktu.

İNEGÖL’DEN PİKNİĞE GELDİLER

Edinilen bilgiye göre, İnegöl’den İznik Gölü kenarına pikniğe giden 36 yaşındaki Mahmut Surani oğulları Ahmet Surani (12) ve Muhammed Surani (12) ile yeğeni Abdullah Surani (16) serinlemek için suya girdi.

İkiz kardeşler, babaları ve kuzenlerini bırakıp açıldı. Kardeşler bir süre sonra suyun dibine batmaya başladı. İkizlerin çağlık atması üzerine baba ve yeğen diğer iki kardeşi kurtarmak için yanlarına yüzmeye çalışırken onlar da suyun dibine battı.

VATANDAŞLAR İKİSİNİ YARI BAYGIN HALDE SUDAN ÇIKARDI

4 kişinin boğulmak üzere olduğunu gören kıyıdaki vatandaşlar suya atlayıp baba ve çocukları kurtarmaya çalıştı. 12 yaşındaki ikizler Ahmet ve Muhammed Surani vatandaşlar tarafından kurtarılıp sudan çıkarılırken baba ve 16 yaşındaki yeğenine ulaşılamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, 2 kardeşi hastaneye kaldırdı. İkiz kardeşlerin durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.