Ölümden dönen kediye sıcak yuva…

  • Haberin Tarihi: 29 Haziran 2018
  • Bu haber 2412 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ölümden dönen kediye sıcak yuva…

Son anda fark edildi!

Orhangazi’de oto tamircisi Tarık Yücel, sabah iş yerini açmaya gittiğinde seyir halinde ki bir otomobil motorundan kedi sesi geldiğini fark ederek otomobili durdurdu. Motor bloğuna sıkışan kedi, yarım saat süren uğraş sonucu sıkıştığı yerden kurtarıldı. Tarık Yücel, kediyi sahiplendi ve ona bir yuva yaptı.

Orhangazi Hürriyet Mahallesi’nde oto tamircisi olan Tarık Yücel, sabah saatlerinde işyerini açmaya giderken seyir halinde i bir otomobilin motor bloğundan kedi sesi geldiğini fark etti. Kedinin motor bloğunda olabileceğini düşünen Yücel, zaman kaybetmeden otomobili durdurarak sürücüsünü uyardı.

 Yavru kedi motor bloğuna sıkışmış

Otomobil park halindeyken aracın motoruna giren kedi sıkıştığı yerden ancak yarım saat sonra kurtarılabilindi. Motor bloğunun alt kısmında ki kayış bölgesine yakın bir boşlukta olan yavru kedi halsiz ve kirli olarak çıkartılırken sürücü, Yücel’e duyarlı ve dikkatli olduğu için teşekkür etti.

 

Kediyi sahiplendi!

Tarık Yücel, motor bloğundan çıkardığı kediyi sahiplenerek, kendisine ait iş yerinde bir de yuva yaptı. Kediyi yıkadıktan sonra, kedi maması ile besleyen Yücel, kedinin de gayet sağlıklı olduğunu bildirdi.

 

Araçlarınızı çalıştırmadan önce sesleri dinleyin

Kıştan yaza geçiş mevsimlerinde sokak kedilerinin, park halindeki motoru soğumamış arabaların altlarını tercih ettiğini dile getiren Yücel ‘geceleri havalar serin, daha çok yavru kediler motoru halen sıcak olan park halindeki arabaların altlarına ve motor bloklarına üşüdükleri için girebiliyor. Sürücülerin bu konuda duyarlı olmaları gerekmektedir. Sigortalık ile hava filtresinin arasında 1 el geçecek yer vardı. Kediyi ararken sırtını gördüm o delikten

Kolumu soktum zor oldu ama yavaşça çıkardım. Allahtan kayışlar bölgesine gitmemiş. Ölürdü yoksa.’ Diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.