OKULLARIN YIKIM İHALESİ YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 19 Şubat 2020
  • Bu haber 387 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OKULLARIN YIKIM İHALESİ YAPILDI

Mart ayında Orhangazi’deki okullar yıkılıyor

Bursa Valiliğinin il genelinde 24 okulun depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı vermesinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi okulların yıkım işi için ihale yaptı. İhale sonrasında yıkımı gerçekleştirecek olan firma belirlenirken, Orhangazi’deki okulların yıkımının mart ayında yapılması bekleniyor.

Orhangazi’den de 3 okul ile ilgili verilen yıkım kararının ardından Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde belirlenen 24 okulun yıkım işi için ihale gerçekleştirdi. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile boşaltılan ve başka okullarda eğitimlerini sürdüren okulların yıkım işi ile ilgili yapılan ihalede yüklenici firma belirlendi.

Mart ayında Orhangazi’de yıkım yapılacak

Yıkımı yapılacak olan okullar ile ilgili yıkım işini alan yüklenici firmaya iş teslimi yapıldı. Firmanın Bursa merkezdeki okulların yıkımı ile başlayacağı süreçte Orhangazi’deki okulların yıkımını da mart ayı gibi yapması planlanıyor. Mart ayında yıkımı yapılacak olan okulların yerine ise yeni okullar inşa edilecek.

Orhangazi’de 3 okul

Valiliğin yaptığı deprem testleri sonrasında Orhangazi’de Erenler Kız Meslek Lisesi, Atatürk İlkokulunun eski binası ve Sölöz İlkokul binalarının yıkımına karar verilmişti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.