OKULLARDA TAŞINMA BAŞLADI

  • Haberin Tarihi: 6 Şubat 2020
  • Bu haber 771 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
OKULLARDA TAŞINMA BAŞLADI

Bursa Valiliğinin Bursa genelindeki 24 okul ile birlikte Orhangazi’de de yıkım kararı verilen 3 okulda taşınma işlemleri başladı. Erenler Kız Meslek Lisesi Tuna İlkokul binasına, Atatürk ilkokulu ise yanında bulunan yeni binasına, Sölöz ilkokulu ise Gürleler İlköğretim okulu binasına taşımaya başladı. Taşınma işlemlerinin ardından binaların yıkımları yapılacak.

Bursa Valiliği yapılan depremsellik araştırmaları neticesinde geçen hafta il genelinde toplam 24 okulda yıkım kararı vermişti. Valiliğin yıkım kararı verdiği okullar arasında Orhangazi’den de 3 okul bulunuyordu. Yıkım kararı ile birlikte Orhangazi Milli Eğitim Müdürlüğü yıkımı yapılacak okullar ile ilgili yeni bir planlama yapmış, Erenler Kız Meslek Lisesi’nin Tuna İlkokul binasına, Atatürk ilkokulunun yıkımı yapılacak eski binasının, yine yanında bulunan yeni binaya ve Sölöz İlkokul binasının da Gürleler Orhan Öcalgiray İlköğretim okulu binasına taşınması ve eğitimlerini buralarda sürdürme kararı almıştı.

Okulların taşınma işlemi başladı

Yıkım kararı sonrasında okullardaki taşınma işlemleri de başladı. Erenler Kız meslek Lisesi, Atatürk ve Sölöz İlkokul binalarındaki malzemeler yeni eğitim görecekleri okullara kamyonetlerle taşınmaya başladı. Taşınma işleminin hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Taşınma işlemlerinin ardından ise yıkım süreci başlayacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.