Ödemeler 14 milyonu geçti

  • Haberin Tarihi: 25 Aralık 2017
  • Bu haber 206 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ödemeler 14 milyonu geçti

Marmarabirlik Zeytin Tarım Satış Kooperatiflerinde zeytin alımları devam ediyor. Bu yıl hasadın yüksek olması ve Marmarabirlik’in yüksek fiyat açıklaması ile birlikte Marmarabirlik’in Orhangazili zeytinciye ödediği toplam rakam 14 milyon 27 bin TL’yi buldu. Tüm alım sezonu sonunda ödemelerin 20 milyonu bulması bekleniyor. Bu rakam ise tüm zamanların en büyük ödeme rakamı olacak.

Marmarabirlik’te zeytin alımları devam ediyor. Marmarabirlik’in bu yıl zeytin alımlarını sürdürürken, her hafta Perşembe günleri zeytin üreticisine alınan zeytin tutarlarının ödemesini de yapması, zeytincinin hasat devam ederken cebinin de dolmasına neden oluyor.

ÖDEMELER 14 MİLYONU GEÇTİ

Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi bugüne kadar aldığı zeytinlerin ödemesinin bir miktarını üretici ortaklara gerçekleştirdi. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde üreticiye ödenen miktar 14 milyon 27 bin TL’yi buldu.

3 BİN 750 TON ALIM YAPILDI

Öte yandan Kasım ayında başlayan zeytin alımları devam ediyor. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde zeytin alımları şu ana kadar 3 bin 750 tonu buldu. Alımların 4 bin tona ulaşması bekleniyor. Ayrıca Marmarabirlik’in bu yıl zeytin üreticisine ödeyeceği miktarın da 20 milyonu aşması bekleniyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.