Odalar, TİM kongresindeydi

  • Haberin Tarihi: 1 Temmuz 2018
  • Bu haber 160 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Odalar, TİM kongresindeydi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hafta sonu yapılan seçiminde İsmail Gülle 149 oyla başkan olarak seçildi. TİM’in kongresine Orhangazi ve Gemlik Ticaret ve Sanayi Odaları başkan ve Meclis başkanları da katıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), bugünkü 25’inci Olağan Genel Kurul’unda yeni başkanını seçti. Başkanlık için İsmail Gülle, Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki yarıştığı seçimde en fazla oyu alan İsmail Gülle, ihracatçıların yeni başkanı oldu. Gülle 149, Tahsin Öztiryaki 140 ve Oğuz Satıcı 109 oy aldı. Gülle, başkan adaylığını açıklarken “Öncelikle hedefimiz ihracatın kilogram değerini 4 dolarseviyesine çıkaracak atılımlar için vizyon oluşturmak. Ayrıca ihracatçı sayısı yüzbinlerle anılacak bir Türkiye hedefimiz var. Çünkü amacımız dış ticaret fazlası veren Türkiye’dir. Bundan sonra ihracatçının sağladığı kaynakları doğrudan ihracatçının hizmetine sunacağız, sorunları çözen ve vizyon oluşturan insan kaynağı ile geleceğe doğru yürüyeceğiz. İhracatçının gücüyle yaratılan ne varsa ihracatçıya misliyle vereceğiz” demişti.

Orhangazi ve Gemlik TSO’lar da TİM kongresindeydi

Öte yandan TİM’in İstanbul’da yapılan Genel Kurul toplantısına Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı ile Gemlik TSO Başkanı Paşa Ağdemir ve Meclis başkanları da katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.