MUHTEŞEM FESTİVAL

  • Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019
  • Bu haber 1443 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MUHTEŞEM FESTİVAL
  • Çilek festivali büyük ilgi gördü
  • Piknikçiler de akın etti

Bu yıl 7.si düzenlenen Orhangazi Mahmudiye Çilek Festivali Mahmudiye Piknik Alanı’nda binlerce insanın katılımı ile yapıldı. Mahmudiye Piknik Alanını dolduran vatandaşlar hem festivalin keyfini çıkardı hem de piknik yaptı.

Mahmudiye Çilek Festivali’nin 7.si yapıldı. Son yıllarda kaliteli çilek üretimi ile öne çıkan Orhangazi’nin Mahmudiye Mahallesi’nde Piknik Alanı’nda gerçekleştirilen Çilek Festivali’ne Ak Parti Bursa Milletvekilleri Zafer Işık, Atilla Ödünç, Bursa Vali yardımcısı Ergün Güngör, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Süleyman Çelik, STK temsilcileri, Siyasiler, Bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı. Bu yıl ki festivalin sürpriz konuğu ise Milli Takımın eski futbolcusu ve Bursaspor’da Teknik direktörlük yaparken şampiyonluk yaşayan efsane isim Ertuğrul Sağlam’da katıldı. Mahmudiye Muhtarlığı, Kaymakamlık, Belediye ve Ziraat Odası tarafından ortaklaşa organize edilen 7.Mahmudiye Çilek Festivali’nde sırası ile mahalle muhtarı Veysel Üstün, Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye başkan yardımcısı Süleyman Çelik, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Zafer Işık ve Atilla Ödünç ile Bursa Vali yardımcısı Ergün Güngör birer konuşma yaptılar.

Çilekler yarıştı

Mahmudiye Piknik alanında renkli görüntülerle birlikte yapılan çilek festivalinde 23 üretici en iyi çilek yarışmasına da katıldı. Festival etkinlikleri devam ederken, çilek yarışmasına katılan üreticilerin ürettikleri çilekler jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

Çocuklar için gösteriler ve konser düzenlendi

Festivalin son bölümünde ise Çocuklar için çeşitli yarışmalar ve etkinliklerin yanı sıra Büyükşehir  Belediyesi müzik grubu da bir konser verdi.

1 2 3 13

1 2 3 13

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.