Motosiklet Kulübü, sürücüleri uyardı

  • Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2020
  • Bu haber 385 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Motosiklet Kulübü, sürücüleri uyardı

 

Orhangazi’de son zamanlarda artış gösteren motosiklet kazaları nedeniyle Orhangazi Motosiklet Kulübü Derneği Başkanı Yalçın Kaynak açıklamalarda bulundu.

Havaların ısınmasıyla Orhangazi’de motosiklet kazaların çoğalması halkı üzüntüye boğarken Orhangazi Motosiklet Kulübü Başkanı bu konu da açıklama yaptı. Sözlerin de “Yazın gelmesiyle motosiklet kullanımın artış göstermesi bizler için hem iyi hem kötü oldu. İlçemiz de bir çok vatandaşımız bilinçsizce ve motosiklet kullanmaktadır. Trafik kurallarını bilmeyip motosiklet ekipmanlarını takmayıp motosiklet kullanan vatandaşlar için bu sözlerim. Her gün haberlerde duyduğumuz motosiklet kazaları hepimizin yüreğini yakıyor. Geçtiğimiz hafta motosiklet kazasında Ulaş Yaşar kardeşimizi  kaybettik.  Artık her yaz böyle olaylar yaşamayalım ve motosiklet direksiyonuna geçerken lütfen kaskımızı, dizliğimizi, omuzluklarımızı takalım ehliyetimiz olmadan motosiklet kullanmayalım” dedi.

Göl yoluna radar konulsun

Orhangazi’de motosiklet kazalarının bir çoğunun göl yolunda gerçekleştiğini belirten başkan Kaynak “ Göl yolu ölüm yolu olmaya devam ediyor. Hız yapmak için müsait bir yol olan göl yolunda polislerin yada kara yollarının artık orda önlem alması gerekiyor. Göl yoluna radar ya da kasis koyulmasını talep ediyoruz. Orada daha fazla can vermek istemiyoruz” diyerek bilinçsizce motorlara binilmesi gerektiğini belirtti.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.