MİLLET DESTANI 2 YAŞINDA

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2018
  • Bu haber 191 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MİLLET DESTANI 2 YAŞINDA

15 Temmuz 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup vatan haini FETÖ’cü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülüp tanklara gövdesini siper ettiği Millet Destanının 2.yılında tüm Türkiye genelinde ve Orhangazi’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihanet girişimi olan 16 Temmuz Darbe Girişimi 2 yaşında. Türk Silahlı Kuvvetleri İçindeki bir grup hain FETÖ örgütü mensuplarının yaptığı kalkışma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti sokaklara çağırması ile vatandaşların tanklara göğsünü siper ederek durdurduğu Hain Darbe Girişiminin 2.yıldönümünde daha önce Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen 15 Temmuz günü Türkiye ve Orhangazi’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

ŞEHİTLİKTE KURAN-I KERİM VE DUA

15 Temmuz Darbe Girişiminin yıldönümünde yarın saat 11.00’de Orhangazi Şehitliği’nde kuran-ı kerim okunacak, dualar yapılacak. Daha sonra öğlen namazı öncesinde Gazi Orhanbey Camiinde Şehitler İçin Mevlid-i Şerif okutulacak. Saat 15.00’de ise Gürle Tepesi’ndeki Bayrak direğine yeni Türk bayrağı çekilecek.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE NÖBET

Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Pazar günü saat 19.30’da Armagaz Önünden başlayıp Cumhuriyet Alanı’na kadar devam edecek bir kortej yürüyüşü düzenlenecek. Saat 20.00’de Cumhuriyet Alanı’nda Mehteran gösterisi yer alacak. Saat 21.00’de Kuran-ı Kerim ve Dualar yapıldıktan sonra 21.30’da Alanda Protokol konuşmaları ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma yer alacak. Programlarda gece boyunca ilahi konserleri ve konuşmalar yer alacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.