MHP Atatürk için mevlit okutacak

  • Haberin Tarihi: 7 Kasım 2019
  • Bu haber 322 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MHP Atatürk için mevlit okutacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Orhangazi İlçe Teşkilatı, 10 Kasım’da Atatürk”ü dualarla anacak. Resmi törenlerle anılan Atatürk, Orhangazi’de Gazi Orhanbey Camiinde 10 Kasım’da akşamla yatsı namazı okutulacak mevlitle anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümünde ülkücüler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümünde rahmet, minnet ve dualarla anacaklar.

Düzenlenen programa tüm ilçe halkını davet eden MHP Orhangazi ilçe Başkanı Necati Güneş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi her zaman dualarla andıklarını söyleyerek; “Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Harap olmuş bir ülkeyi, yorgun düşmüş bir milleti yeniden kuvvet haline getirmek onun marifeti, onun muzafferliği olmuştur. Önce vatan kurtarıp sonra devlet kuran milliyetçi bir mimar, milli bir mihverdir. Bu itibarla Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’dir. Seneler geçip asırlar birbirini kovalasa da, milletimiz, mazlum toplumlar ve vicdan sahibi her insanımız aziz Atatürk’e müteşekkirdir. Bu düşüncelerle aziz şehitlerimizi, kurucu kahramanları, kurtuluşumuzun mümtaz neferlerini rahmet, minnet, şükran hislerime anıyoruz.

Milli eserlerinin, kutlu mirasının sonsuza kadar yaşatılacağını, bu konuda en büyük güvencenin Türk milleti olduğuna içtenlikle inanıyorum. Bizzat demişti ki: “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Türk ve Türkiye sevdalıları çok şükür bu sadakattedir. Naçiz bedenlerin gelip geçici olduğu şu fani dünyada, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ve ilanihaye payidar kalacaktır. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.