METRUK BİNA GÖZ GÖRE GÖRE YANDI

  • Haberin Tarihi: 27 Şubat 2020
  • Bu haber 431 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
METRUK BİNA GÖZ GÖRE GÖRE YANDI

Orhangazi’de Arapzade mahallesi, Okul caddesi üzerinde bulunan metruk binada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Metruk binanın küle döndüğü yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Mahalle sakinleri ise metruk binanın yıkılması için belediyeye defalarca müracaat ettiklerini ancak ilgilenilmediğini belirterek, yangın göz göre göre geldi dedi.

Yangın dün saat 14.00 sıralarında Orhangazi şehir merkezinde Arapzade Mahallesi, Okul caddesi üzerinde bulunan metruk bir binada meydana geldi. Alınan bilgilere göre metruk binadan dumanlar yükseldiğini farkeden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Yağının hızla büyüdüğü bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek kontrol altına alındı. Mahallede yangın nedeniyle büyük panik yaşanırken, polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.

Göz göre göre yangın

Öte yandan mahalle sakinleri ise yetkililere tepkiliydi. Metruk evin içki ve uyuşturucu kullanan bir çok insanın mekanı olduğunu belirterek metruk binanın yıkılması için defalarca belediyeye başvurduk. Ama müracaatlarımıza bir türlü karşılık alamadık. Birilerinin ölmesi mi bekleniyor. Mahallelerde metruk binalar her açıdan tehlike oluşturuyor. Bununla ilgili CİMER’e kadar başvurmamıza rağmen hala sonuç alamadık. Bir gün bu binanın yanacağını yada bir faciaya neden olacağını biliyorduk diyerek tepkilerini dile getirdiler. Öte yandan itfaiye ve polis ekipleri yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.