Mecliste seçim günüydü

  • Haberin Tarihi: 8 Nisan 2019
  • Bu haber 224 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mecliste seçim günüydü

– Başkan vekilleri ve komisyonlar belli oldu

Orhangazi Belediyesi’nin yeni döneminin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. İlk meclis toplantısında meclis başkan vekilleri, katip üyeler, encümen üyelikleri ile ihtisas komisyonlarının seçimleri yapıldı.

Orhangazi Belediyesi’nin Bekir Aydın başkanlığındaki yönetiminin ilk meclis toplantısı Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Çok sayıda misafirin izlediği ilk meclis toplantısında Meclis başkan vekilleri, Katip Üyeler, encümen üyelikleri ile ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylamalar neticesinde Meclis 1.Başkan vekili Emrullah Sözer, 2.Başkan vekili Selami Ekeman seçilirken, Meclis katip üyeliklerine ise Ak Partili Nurcan Polat ile Şaban Bayram seçildi.

Encümen belli oldu

Yapılan gizli oylamalar sonrasında Orhangazi Belediyesi’nde önümüzdeki 1 yıllık dönemde encümen üyeliği yapacak isimler de belli oldu. Buna göre Meclis Encümen üyeliklerine Abdürrehim Akçay ile Davut Çil seçildi.

İhtisas komisyonları

Daha sonra meclis toplantısında ihtisas komisyonlarının seçimi de yapıldı. Orhangazi Belediyesi’nde 4’ü Ak Parti, 1’i ise İyi Parti üyesi olmak üzere İmar Komisyonuna Şaban Bayram, İbrahim Korkmaz, Taner Demir, Hasan Turan ve Muzaffer Karaca seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonuna Ergül Aydın, Salih Gönül, Selami Ekeman, İlhan Kılıç ve Mehmet Burhan seçildi. Hukuk Komisyonu üyeliklerine Hasan Turan, Arif Aydın, İbrahim Korkmaz, Ergül Aydın, Nimet Ercan seçildi. Ulaştırma Komisyonu Abdürrehim Akçay, Fevzi Yılmaz, Arif Aydın, Emrullah Sözer ve Muzaffer Karaca. Sosyal Faaliyetler ve Eğitim Komisyonuna Kani Mestanlar, Nurcan Polat, Selami Ekeman, Taner Demir ve Aziz Vural, Çevre ve Sağlık Komisyonuna İlhan Kılıç, Davut Çil, Salih Gönül, Fevzi Yılmaz ve Mehmet Burhan seçildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.