“Küskünlük olmadan partime sahip çıkacağım”

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2019
  • Bu haber 947 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Küskünlük olmadan partime sahip çıkacağım”

Hayrettin Bal CHP ilçe başkanlığı için adaylığını açıkladı

CHP’de 28 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul toplantısı öncesinde mevcut başkan Ender Teke’den sonra Hayrettin Bal’da adaylığını açıkladı. Parti lokalinde bir açıklama yapan Hayrettin Bal, kazansa da kaybetse de küsmeden partisine sahip çıkacağını ifade etti.

CHP’de 28 Aralık tarihinde yapılacak olan 37.Olağan Kongre öncesinde adaylar arasına Hayrettin Bal da eklendi. CHP’de Mevcut başkan Ender Teke’nin kongre öncesinde adaylığını yeniden açıklamasının ardından dün parti lokalinde bir basın toplantısı düzenleyen Hayrettin Bal, 28 Aralık tarihindeki kongrede başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Küskünlük olmadan yoluma devam edeceğim

Hayrettin Bal’ın basın toplantısı öncesinde kısa bir açıklama yapan ilçe başkanı Ender Teke, CHP’nin hem delege seçimlerinde hem de kongre öncesinde demokrasi örneği sergilediğini ifade etti. Daha sonra konuşan Hayrettin Bal, kongrede aday olduğunu belirterek, hedefimiz hem yerelde hem de genelde CHP iktidarını kazandırmak dedi. Hayrettin Bal, kazansa da kaybetse de küskünlük olmadan, partisine küsmeden yine bu çatı altında olacağına vurgu yaparak, yerel seçimlerde yerel yönetimlerle genel merkez arasındaki uyumsuzluk hem Bursa hem de Orhangazi’de seçimin kaybedilmesine neden oldu. Bizler bu uyumsuzluğu ortadan kaldırıp CHP’yi iktidara taşımak için uğraş vereceğiz dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.