KURUL ÖNLEMLERİ GÖRÜŞTÜ

  • Haberin Tarihi: 24 Mart 2020
  • Bu haber 318 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KURUL ÖNLEMLERİ GÖRÜŞTÜ

Kaymakamlık başkanlığında kurul yeniden toplandı

Korona Virüs önlemleri kapsamında Orhangazi’de Kaymakam başkanlığında oluşturulan kurul dün geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan ve evden çıkması yasak olan kişiler ve ailelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Orhangazi’de de Vefa Sosyal Destek Grubu kurulması kararlaştırıldı. Toplantıda virüs ile ilgili ilçede alınan ve bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar da masaya yatırıldı.

Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz Başkanlığında toplanan Kurulda Belediye Başkanı Bekir Aydın, Emniyet Müdürü Ayşen Atik Çetiner, Jandarma Komutanı Jand.Bnb.Ali Kanber, ilgili kurumlar ve bazı STK’lar yer alıyor. Kaymakamlık makamında sabah saatlerinde toplanan kurul Korona virüs önlemleri ile ilgili tedbirleri masaya yatırdı.

VEFA TİMİ OLUŞTURULUYOR

İçişleri bakanlığının hafta sonunda belirlediği önlemler kapsamında Orhangazi’de de Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulması kararlaştırıldı. Kaymakamlık ve Belediye başta olmak üzere ilgili tüm kurumlar, Polis, Jandarma, Zabıta ve STK’lar ile devletin diğer kurumlarından oluşacak olan Vefa Sosyal Destek Grubu sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların, sağlık hizmetleri başta olmak üzere alışveriş, diğer resmi işlemler gibi konularda yardımcı olacak.

ÖNLEMLER MASAYA YATIRILDI

Öte yandan Korona Virüs önlemleri için kurulan kurulda ilçedeki tüm önlemler yeniden masaya yatırıldı. Özellikle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar ve diğer önlemler konusunda yeni görevlendirmeler ve öneriler masaya yatırıldı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.