KURBANLIK FİYATLARI NETLEŞİYOR

  • Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2018
  • Bu haber 460 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KURBANLIK FİYATLARI NETLEŞİYOR

Büyük baş: 10 bin ile 20 bin TL arası

Küçük baş: 1500-2500 TL arası

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık piyasası da yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Orhangazi bölgesinde özellikle Erzurum, Ardahan başta olmak üzere Karadeniz ve diğer bölgelerden getirilen kurbanlıklar alcılarını beklemeye başladı. Orhangazi’de de hayvancılık yapan bir çok esnaf kurbanlık satışlarına başlarken, fiyatlar ise yavaş yavaş netleşmeye başladı. Kurbanlıklarda büyük baş tek kişilik hisse en düşük 1500 TL’den başlıyor. Küçük baş hayvanlarda ise fiyatlar 1500 TL’den başlıyor.

Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Kurbanlık hayvan piyasası da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Orhangazi’de bir çok hayvan yetiştiricisi kendi yetiştirdiği hayvanların yanı sıra Türkiye’nin bir çok bölgesinden Orhangazi’ye getirilen Kurbanlık küçük baş ve büyük baş hayvanlar da satışa sunulmaya başladı.

BÜYÜK BAŞ 10 BİN TL İLE 20 BİN TL ARASI

Orhangazi genelinde satışa sunulan Kurbanlık hayvanlarda büyük baş hayvanlarda tek kişilik hisse fiyatları 1500 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişen fiyatlar arasında değişiyor. Büyük Baş hayvanlarda toplam fiyatlar 10 bin TL ile 20 bin TL arasında değişiyor.

KÜÇÜK BAŞ 1500-2500 TL

Kurban Bayramı öncesinde hayvan yetiştiricileri küçük baş hayvan fiyatlarını da yavaş yavaş belirledi. Buna göre küçük baş hayvan fiyatları da 1500 TL ile 2500 TL arasında değişiyor. Öte yandan Gürle Altındaki çiftliğinde hayvan yetiştiriciliği yapan Et-Balık Besi Çiftliği sahibi Murat Çetin, fiyatların yavaş yavaş netleştiğini belirterek, piyasada şu an için hayvan sıkıntısı görünmüyor. Fiyatların kurban bayramına kadar aşağı yukarı bu rakamlar arasında seyredecek dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.