‘Kredi verme yetkisi sadece kooperatiflerindir’

  • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2020
  • Bu haber 516 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Kredi verme yetkisi sadece kooperatiflerindir’

TESKOMB ile ilgili geçtiğimiz gün basına yansıyan açıklamalara Başkan Vekili Bahri Şarlı’dan sert açıklama;

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, geçtiğimiz gün Orhangazi’de bazı gazetelerde yayınlanan “TESKOMB’dan esnafa direk kredi” başlıklı yazıların yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini ifade etti.

‘Kredi verme yetkisi sadece kooperatiflerdedir’

Esnafa kredi verme yetkisinin yalnızca Esnaf Kredi ve Kefalet Koparatifleri’nde olduğunun altını çizenTESKOMB Genel Başkanvekili Bahri Şarlı, “TESKOMB,Esnaf Kefalet Koparatifleri üst kuruluşudur.DolayisiyleTESKOMB kredi vermez.TESKOMB’a bağlı Esnaf Kefalet Koparatifleri kredileri verir.Esnaf Kefalet Koparatifleri, esnaf ve sanatkârlara belirtilen koşulları yerine getirdikleri takdirde, kefil olmak suretiyle Halk Bankası aracılığıyla düşük kredi almasına destek olur” dedi.

‘Aktarılan bilgiler gerçeği yansıtmıyor’

Basına aktarılan yazının hiçbir gerçekliği olmadığını belirten Bahri Şarlı, “Ayrıca yazıda adı geçen Sayın NecmettinErkan, yazıda aktarıldığı gibi TESKOMBGenel Müdürü değil, Ticaret Bakanlığımızda Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır” diye konuştu.

‘Bu yanlış ifadeler düzeltilsin’

Konunun esnaflar arasında yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilecek olmasından dolayı TESKOMB Genel BaşkanıA.Kadir Akgül’ün kendisini araryarak bu yanlış ifadelerin düzeltilmesini istediğini belirten Bahri Şarlı, “Genel Başkanımız Sayın A. Kadir Akgül bu açıklamanın doğru olmadığını,Orhangazi esnafına ayrıcalıklı kredi veriliyormuşçasına aktarılan yanlış bilginin düzeltilmesini istedi” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.