Köylerde bildirim problemi

  • Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2017
  • Bu haber 720 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Köylerde bildirim problemi

Orhangazi’ye bağlı dış mahallelere gönderilen evrakların kahvehanelere bırakılması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Birçok kişi adına gelen evrakı görmediği için mağdur oluyor.

Orhangazi’ye bağlı dış mahallelerde adres güncellemelerinin yapılmamasından kaynaklanan bildirim problemi yaşanıyor. Son örneği ise Narlıca’da yaşandı. Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. köydeki abonelerin, başkasının üzerine olan aboneliklerini ve bilgilerini güncellemesi,  DASK’ların yapılması için yazı gönderdi. Ancak yazılar köy kahvesine bırakıldı. Bunun üzerine tepki gösteren mahalle sakinleri elektrik faturalarının evlere bırakıldığını, faturasını ödemeyenlerin kesimlerinin adreslerine gelerek yapıldığını ifade ederek, buna rağmen bildirimlerin adrese teslim edilmemesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, bildirimlerin kendilerine ulaşmadığı zamanlarda sorumlusunun yine kendileri olduğunu ifade ederek, resmi yada yarı resmi kurumların yetkililerinin bu konuda çözüm üretmesi gerektiğini ifade ettiler.

Öte yandan, bildirimlerin abonelere direkt ulaşmamasının adres bilgilerinin güncel olmamasından kaynaklandığı öğrenildi. Abonelerin gerek internet üzerinden, gerekse de hizmet noktalarından bilgilerini güncelleyebilecekleri bildirildi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.