KOSGEB 730 işletmeye destek verdi

  • Haberin Tarihi: 29 Mayıs 2017
  • Bu haber 148 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KOSGEB 730 işletmeye destek verdi

KOSGEB, ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan KOBİ’lere yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulamasından ekonomiye büyük katkı sağlandı.

Orhangazi TSO KOSGEB temsilciliğinin çalışmalarının da etkisiyle, Orhangazi’deki yaklaşık 730 işletme, KOSGEB’ in faizsiz kredi desteğinden faydalandı. Sıfır faizli kredi desteği ile piyasalara  verilen 11 Milyar TL’lik  kredi hacminin yaklaşık 17 milyon TL’si Orhangazi’ye kullandırıldı. Program kapsamında işletme başına sağlanan kredi 20 bin ile 50 bin TL arasında oldu ve bankalar üzerinden kullandırılan kredinin faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından karşılandı. İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği programı kredi vadesinin ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde olacak.

ORHANGAZİ, KOSGEB KREDİSİNİ EN ÇOK KULLANAN İLÇE OLDU.

10 – 20 Şubat tarihleri arasında alınan başvurulardan 460 bin 167 KOBİ’nin KOSGEB destekli, sıfır faizli krediden faydalanabilmesi için onay verildi. Orhangazi’de faaliyet yürüten işletmelerin yaklaşık % 18 i KOSGEB kredilerinden faydalanırken, İnegöl’de faaliyet yürüten işletmelerin yaklaşık % 11 ‘i , Gemlik’te faaliyet yürüten işletmelerin ise yaklaşık % 6 sı KOSGEB kredilerinden kullandı.Orhangazi TSO’nun başarılı girişimleri ve özverili çalışmaları sayesinde, Bursa’da kredi kullandırılan ilçeler sıralamasında, ticari faaliyetini yürüten işletmelerin sayısına göre hesaplandığında en çok krediyi kullandıran ilçe olduğu belirtildi.Orhangazi TSO Başkanı Efendioğlu, Özellikle “KOBİ’lerimizin işletmelerine bir nebzede olsa katkıda bulunmak için sağlanan bu kredinin ilçenin ticaretine önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum.” dedi.   2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine hak kazanan KOBİ’lerden bankalardaki iş ve işlemlerinden dolayı şu ana kadar krediyi kullanamayanların yoğun talebi üzerine kredi kullandırma süresi 31 Temmuz 2017 tarihine kadar uzatıldı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.