KOOPERATİF KOLLARI SIVADI

  • Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2019
  • Bu haber 1090 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KOOPERATİF KOLLARI SIVADI
  • Sarender Tekstilin satın alma işi tamam
  • Depolama işine başlıyor
  • Gelecek için çok önemli

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin bu ay başında yapılan Genel Kurulunda alınan karar doğrultusunda Kooperatifin yanında bulunan eski tül perde fabrikasını Kooperatif bünyesine kattı. Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş, kooperatif ve şirketimizin geleceği için depolama sektöründe de yer alacaklarını belirterek, karayolu taşımacılığı ve birbirini tamamlayan depolama ile birlikte kooperatifimizin geleceğini de teminat altına almaya çalışıyoruz dedi.

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi ve Kooperatife bağlı Orhangazi Lojistik A.Ş. firması Çeltikçi altındaki kooperatif merkezinin hemen bitişiğinde yer alan eski Tül Fabrikasını satın aldı. Mayıs ayının başında yapılan Kooperatif Genel Kurulunda kooperatif merkezinin bitişiğinde bulunan eski Sarender Tekstil fabrikasının yerinin satın alınması için Kooperatif yönetimine yetki verilmişti.

Satın alma işlemi tamamlandı

Kooperatif yönetimi genel kurul sonrasında kolları sıvadı. Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş, genel kurul sonrasında yönetim kurulu ile birlikte yaptıkları çalışma neticesinde eski Tül fabrikasının bulunduğu alanın kooperatife devrinin gerçekleştiğini ifade etti. Beytullah Güneş, Sarender Tekstil tül fabrikasının bulunduğu alanda mevcutta 14 bin m2’si kapalı alan olmak üzere toplamda yaklaşık 24 bin m2 bir kullanım alanı olacak dedi.

Karayolu taşımacılığı ve depolama

Beytullah Güneş Orhangazi bölgesinin geleceğin lojistik merkezlerinden birisi olmaya aday olduğunu da belirterek, biz kooperatif olarak bölgede karayolu taşımacılığı hususunda kalitemizi ispat etmiş bir kurumuz. Bununa birlikte kooperatifimize ve ortaklarımıza değer katmak için depolama işine de giriş yapıyoruz. Yeni aldığımız yer ile birlikte mevcut tesislerimizi en rantabl şekilde kullanıp bölge sanayisine depolama hizmeti de vermeye başlayacağız dedi.

Hızlı bir şekilde çalışmalara başlıyoruz

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin artık depolama sektöründe resmen var olduğunu belirten Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş satın alma işlemleri tamamlandı. Bizim için ve hatta Orhangazi için çok önemli bir yatırım olacak. Satın aldığımız eski tül fabrikası alanında yapacağımız düzenlemeler ile birlikte artık depolama işine de resmen girmiş olacağız dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.