KONGRE KARARI ALINDI

  • Haberin Tarihi: 13 Ocak 2020
  • Bu haber 378 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KONGRE KARARI ALINDI

Topal camiaya seslendi

Sezon başında birleşme kararı alan Gençlerbirliği Orhangazispor’da kriz devam ediyor. İkinci başkan Fatih Dalgıç ve bazı yöneticilerin istifasından sonra açıklama yapan kulüp başkanı Muhammet Topal, kulüp yönetimi ve üyelerle yaptıkları değerlendirme toplantısında kongre kararı aldıklarını ve kongreyi de 1 Şubat tarihinde gerçekleştireceklerini ifade etti. Topal ayrıca birleşmenin de sona erdirileceğini ifade etti.

Orhangazi’de sezon başında yaz döneminde yapılan kongrede birleşme kararı alan Gençlerbirliği ile Orhangazispor arasındaki birliktelik sona eriyor. Süper Amatör ligde mücadele eden ve resmiyette olmasa da iki kulübün birleşme kararından sonra oluşturulan yönetimde sezonun ilk yarısının devre arasında sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Kulüpte yaşanan sorunlar neticesinde ise geçtiğimiz günlerde ikinci başkan Fatih Dalgıç ile bazı yöneticiler istifa etmişti.

Kongre kararı alındı

Federasyon kayıtlarında Orhangazi Gençlerbirliği olarak görünen kulüpte önceki gün üyeler ve yöneticilerle bir araya gelen kulüp başkanı Muhammet Topal, üyeler ve yöneticilerin talebi ile kongreye gidilmesinin kararlaştırıldığını ifade etti. Yaşanan olaylar sonrasında bir basın açıklaması yapan Muhammet Topal, gelinen noktanın kendisi açısından son derece üzücü olduğunu belirterek, yöneticilerimiz ve üyelerimizin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdik. Buna göre kulüp 1 Şubat tarihinde Olağanüstü Kongre kararı aldı dedi.

Gençlerbirliği camiası takıma ve kulübe sahip çıksın

Kulüp lokalinde yöneticilerle birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Muhammet Topal, 1 şubattaki kongre öncesinde kulüp camiasına seslenerek, üyelerle yapılan görüşmede olayın bu noktaya gelmesinde üyelerimiz direk beni sorumlu tuttuğu için bu sorunu da benim çözmemi talep ediyor. Ancak buna karşılık camiadan bir isim iyi bir yönetimle kulübe sahip çıkarsa ben aday olmayı düşünmüyorum. Şayet böyle bir şey olmazsa, mayıs ayında yapılacak olan kongreye kadar bu görevi üstlenebilirim dedi.

Birleşme sona erdiriliyor

Muhammet Topal kulüp olarak üyeler ve yöneticilerle aldıkları karar ile birlikte sezon başında gerçekleşen birleşmenin de sona erdirileceğini belirterek, sezon devam ediyor. Biz mayıs ayına kadarki kongreye kadar ve sezon bitene kadar bu yapı ile devam edeceğiz. Ancak sonrasında Gençlerbirliği olarak bizler yolumuza devam edeceğiz dedi.

Camia sahip çıksın

Muhammet Topal çok sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını da belirterek, bu süreçte Gençlerbirliği camiasından ve yönetimden takıma ve kulübe birkaç yönetici dışında layıkıyla sahip çıkan kimsenin de olmadığını belirterek, ben istiyorum ki camia kulübe sahip çıksın dedi. Kulüpte halen 203 üyenin bulunduğunu da belirten Muhammet Topal üye olsun yada olmasın, camia bu yükün altına girmek durumunda dedi.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.