Kızılay iyilik elçilerine onur gecesi

  • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2018
  • Bu haber 1797 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kızılay iyilik elçilerine onur gecesi

Türkiye geneline yayılmış şube ve temsilcilikleriyle iyilik dağıtmaya, ihtiyaç sahibinin yanında olmaya devam eden Türk Kızılay, iyilik elçisi Şube başkanları ve Temsilcilik koordinatörlerini Onur Gecesi’nde bir araya getirdi. Programda Kızılay Orhangazi Şube Başkanı Müjdat Gürsoy’a da onur belgesi ve plaket takdim edildi.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu, Kızılay ailesini Antalya’da bir araya getiren etkinlikte, Kızılay’a uzun yıllar emeği geçen, Kızılay markasını bulundukları bölgede en iyi şekilde temsil eden başkanlara madalya ve berat verildi. Organizasyon kapsamında, Kızılay 15 Temmuz şehidi Serhat Önder’in ailesi başta olmak üzere görevi başındayken şehit olan Kızılaycıların ailelerine, gazi olan çalışanlara, Kızılay’ın kurucusu Marko Paşa’nın torunu Despina Anats ve 25 yıl Genel Müdürlük yapan Ünal Somuncu da madalya ve beratlarını Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın elinden aldı.

Onur Programının açılışını yapan Genel Başkan Dr Kerem Kınık, Kızılay’ın kan ve tüm yaşamsal ihtiyaçları karşılamak gibi bir görevi üstlendiğini, doğal afetlerin, yoksulluğun, savaşın vurduğu her yere yardım götürmeye devam ettiğini kaydetti. Dünyada adaletsizliğin devam ettiğini vurgulayan Kınık, “Afrika’da hiç doktor görmeden doğup, büyüyüp, ölen insanlar var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi birkaç ses olmasa dünyada zalime ‘zalim’ diyecek kimse yok. Kızılay olarak da acıları dindirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kızılay, kurulduğu tarihten bu yana milyonlarca insana yardım ulaştırdı ve ulaştırmaya devam ediyor” diye konuştu.

 

Müjdat Gürsoy’a da onur belgesi

Kızılay’ın onur gecesinde Orhangazi’de 22 yıldır Kızılay Orhangazi Şube yöneticiliği ve Başkanlık görevini yürüten Müjdat Gürsoy’a da onur belgesi takdim edildi.  

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.