Kız Meslek Tuna okuluna taşınacak

  • Haberin Tarihi: 4 Şubat 2020
  • Bu haber 842 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kız Meslek Tuna okuluna taşınacak

Bursa Valiliğinin Orhangazi’deki 3 okul ile ilgili yıkım kararı vermesinin ardından valiliğin ilk açıklamasında Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna taşınacağı açıklanan Kız Meslek Lisesi binası, yeni alınan karar ile Tuna İlkokulu binasına taşınacak.

 

Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; Bakanlığımızca yapılan deprem tetkikleri sonucunda ilçemiz Erenler M.T.A.Lisesi, Atatürk İlkokulu A Blok (Eski bina) ve Sölöz İlk/Ortaokulunun can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğu için yıkım kararı verilmiştir.

Yıkım kararı verilen;

1-Erenler M.T.A. Lisesinin Tuna İlkokuluna taşınarak normal eğitime devam etmesi,

2- Atatürk İlkokulu eski binasının boşaltılarak B blokta (Yeni bina) ikili eğitime geçmesi,

3-Sölöz İlk/Ortaokulunun Gürleler İlk/Ortaokuluna taşınarak ikili eğitime geçmesi,

6-Gürleler İlk/Ortaokulunun mevcut yerinde ikili eğitime geçmesi,

4-Tuna İlkokulunun Gazi Osman Paşa Ortaokuluna taşınarak ikili eğitime geçmesi,

5-Gazi Osman Paşa Ortaokulunun ikili eğitime geçmesi kararlaştırılmıştır.

 

Yıkım kararı verilen okullarımız Bakanlığımızca en kısa sürede yapılacak olup, can güvenliği açısından bu olağanüstü durumun gerektirdiği şartların veli, öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz tarafından anlayışla karşılanacağını ümit ediyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 4 yıldan beri ilçemizdeki eğitimi normal hale getirmek için yaptığımız çalışmalar Orhangazi kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bu yıl itibarı ile tüm okullarımızda normal eğitime geçmiş  olmanın sevincini ve gururunu yaşarken, ani gelişen bu durum şüphesiz ki en çok bizleri üzmüştür. Ancak evlatlarımızın can güvenliğinin her türlü sıkıntının üzerinde olduğu gerçeğinden hareketle bu geçici süre için yapılan değişikliklerin en kısa sürede normal haline geçmesini diliyoruz. Müdürlüğümüz olarak öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden en iyi ve verimli olarak yararlanabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alacağımızı, herhangi bir aksaklığa izin vermeyeceğimizi, çocuklarımızın güvenli ve başarılı olarak istikbale hazırlanmaları için gerekenlerin eksiksiz yapılacağının bilinmesini istiyoruz.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.