‘Kirli ellerinizi çekin Kudüs’ten ‘

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2017
  • Bu haber 373 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Kirli ellerinizi çekin Kudüs’ten ‘

ORGÖÇ’ten Kudüs açıklaması

Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (ORGÖÇ) Gençlik Kolları Başkanı Emrah Keçici, Kudüs üzerindeki oyunlara tepki gösterdi.

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak kabul edilmesi yönündeki söylemlere bir tepki de Orhangazi’den geldi. ORGÖÇ Gençlik Kolları Başkanı Emrah Keçici Kudüs üzerinde yapılan planlarla ilgili açıklama yaptı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın, Filistin yada bir bir Arap sorunu olmadığına dikkat çeken Keçici, ‘Bu bir insanlık sorunudur. Mazlum bir milletin varoluş sorunu bir insan hak ve hürriyetleri sorunudur.’ dedi.

İsrail’i terör örgütü olarak adlandıran Keçici, ‘Yıllardır Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının Filistin’de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğu, emrivakilerle fiili durum oluşturarak, dünyayı yeni planlarına alıştırma oyunundan başka bir şey olmadığı gün gibi aşikârdır.

Müslümanlara karşı ağızlarını açtıklarında insan hak ve hürriyetlerinin çiğnendiğinden endişelerini (!) dile getiren demokrasi münafıklarının bu planlar karşısında ne kadar sessiz kaldıklarını, bilakis siyonist devlete arka çıktıklarını görüyor fakat şaşırmıyoruz.’ dedi.

BU SESSİZLİK ESEF VERİCİ

Tüm Müslümanların toprağı olan Kudüs ve kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa’ya karşı tüm Müslüman devletlerin kuruluş felsefesinde Kudüs’ün haklarının savunulması olduğunu belirten Keçici, ‘İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da sessizliğe bürünmesi esef verici ve düşündürücüdür.’ diye konuştu.

‘KABUL EDİLEMEZ’

‘İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez, İsra ve Miraç’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez!’ diye konuşan Keçici, ‘Siyonizmin son kalesi, korsan devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyoruz. Vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz.’ dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.