“Kendi adayımızla seçime gireceğiz”
“Kendi adayımızla seçime gireceğiz”

“Kendi adayımızla seçime gireceğiz”

MHP’den Yerel seçim ve adaylık değerlendirmesi

MHP Orhangazi İlçe başkanı Necati Güneş, son günlerde ilçe kamuoyunda konuşulan konular ile ilgili basın açıklaması yaptı. Necati Güneş, son günlerde fısıltı gazetesi ve bazı yerel medya organlarına yansıyan Ak Parti MHP ortak aday iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve MHP’nin kendi adayı ile seçime gireceğini ifade etti.

MHP Orhangazi ilçe başkanı Necati Güneş yerel seçimlerin 31 Mart 2019’da yapılacağına vurgu yaparak, seçim tarihinin yaklaşması sebebiyle tüm siyasi partiler gibi MHP’de seçimlerde partisini en iyi şekilde temsil edecek kadroların seçimine ve ön hazırlığına başlamıştır. Daha önce de basına verdiğimiz demeçlerde konuyla alakalı adaylarımızın olduğunu ve çalışmalarımıza doludizgin devam ettiğimizi defaatle bildirmiştik. Bizim bu bildirilerimize ve en önemlisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey in 23 Ekim de meclis grup toplantısında yaptığı açıklamaya rağmen fısıltı gazetesince ilçemiz halkı içerisinde büyütülmeye çalışılan ve artık maksatlı olduğunu düşündüğümüz asılsız dedikoduların ve ilçemiz basınında çıkan AKP ve MHP nin ortak aday çıkarabileceğine dair yapılan haberin gerçeğe dair hiçbir şey ifade etmediğinin altını bir kez daha çizmek için bu basın açıklamasını elzem görüyoruz dedi.

Yerelde ittifak arayışı kalmamıştır

Necati Güneş, hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamaz. Hiçbir ittifak diğer tarafın dayatmasıyla parmak sallamasıyla yaşayamayacaktır. Bu sebeple artık bu işe yasal zemin aramaya son verilmiştir diye sürdürdüğü açıklamasında şunları söyledi; 3 Kasım 2018 günü Bursa Gönlü Ferah Otel de yaptığımız Genişletilmiş İl İstişare Toplantımızdan çıkan sonuçta bu yöndedir. Dolayısıyla konu artık MHP gündeminden kalkmıştır. 15 Temmuz sürecinden beri ülkemizin geçtiği ateş çemberinden çıkmak için; partimiz koşulsuz şartsız, ne bir bakanlık ne de devlet bünyesinde en ufak bir kadro talebi olmadan pazarlıksız şekilde hükümeti desteklemiş ve sürecin daha kolay atlatılabilmesi için ülkemizin önünü açmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tartışmaya girmemesi ve el ovuşturan fırsat çevrelerinin planlarına son verilmesi için bu ittifakın yerelde de devam etmesinin önemine vurgu yapmıştır. Fakat AKP içerisindeki menfaat çevreleri bu uzlaşıyı baltalamaktan geri durmamışlardır. Kendilerinden beklenen her türlü nefsi kargaşayı ülke bekasına yansıtmaları bizim için kendilerine yakışan bir haldir. Nitekim Bursa Milletvekilimiz, Genel Sekreterimiz Sayın İsmet Büyükataman’ın ifadesi ile ‘’ Beklenen sebepler, bilinen sonuçları meydana getirmiştir. ‘’ MHP olarak ülkemiz ve devlet bekamız için yine koşulsuz şartsız desteğe razı iken ; kendi nefsine yenilenlerle, yerel seçim zaferleri kazanabileceğimize inancımız kalmamıştır. Artık Orhangazi de kendi göbek bağımızı kendimiz keseceğiz.

Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz…

Necati Güneş açıklamasının son bölümünde şunları söyledi; Biz istemesek dahi artık bu saatten sonra Türkiye de kaybedilecek her terörle irtibatlı belediyenin hesabını milletimize AKP verecektir ! MHP tüm uyarılarını ortaya koymuş ve bu vebali üzerine almamak için elinden geleni yapmıştır. Takdir büyük Türk milletinindir! Orhangazi de MHP adayının belirlenmesi ve kadroların hazırlanması hususunda konuşup kamuoyunu bilgilendirecek tek yetkili kurum yine MHP dir. Çalışmalarımız Orhangazimiz için en etkin şekilde devam ediyor. Ne yapıyorsak, ne diyorsak bozgunculuktan tamamen uzak ve sadece ilçemiz menfaatleri için yapıyoruz. Blinmelidir ki dik başlıyız , tok başlıyız , bozkurt duruşluyuz. Yalan nedir bilmeyiz. Gerçekleşmeyi bekleyen hayallerimiz , tutulmayı bekleyen vaatlerimiz , kucaklanmayı bekleyen bir ilçemiz vardır. Vuslat şafağı Orhangazi de 31 Mart 2019 da üç hilalle sökecektir. Bu şafağı düğümlemeye çalışan , MHP Genel Başkanının ağzından değilde kendilerini bağladıkları fitne çevresinden duydukları fısıltıları ya da MHP hakkındaki aksi temennilerini çok ciddi kulis bilgileri gibi yaymaya çalışan kişi ve kurumların tamamına ilçe teşkilatımız olarak sadece gülüyoruz. Ne mutlu Türküm diyene.