KASIM MECLİSİ YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 8 Kasım 2019
  • Bu haber 767 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KASIM MECLİSİ YAPILDI
  • 3 müdürlük kapatıldı
  • 4 yeni arsa için satış yetkisi

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. 10 maddenin görüşüldüğü Kasım ayı meclis toplantısında Kütüphane, Ruhsat ve Denetim ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerinin kapatılması kararı oy birliği ile kabul edildi. Meclise ek gündem maddesi olarak gelen Gemiç, Yeniköy, Üreğil ve Arapzade mahallelerinde toplam 4 arsanın satışı için de meclisten yetki alındı.

 

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısı Meclis toplantı salonunda Bekir Aydın Başkanlığında yapıldı. 10 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Mülkiyeti Orhangazi Belediyesi’ne ait Örnekköy mahallesinde daha önce süt kooperatifinin kullandığı binanın Fatih ve Örnekköy Mahalle muhtarlıklarına tahsis edilmesi konusu Hukuk komisyonuna havale edildi.

 

Tahsis iptal edildi

Daha önce Meclis Kararı ile 49 yıllık Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğüne 2 yıl içinde inşaata başlamak şartı ile tahsis edilen Hürriyet Mahallesindeki 15 bin m2 taşınmazda 2 yıl içinde inşaata başlanılmadığından Yer Tahsisinin İptali de yine Hukuk Komisyonuna havale edildi. Mülkiyeti belediyeye ait Yenisölöz Mahallesi Belediye Caddesinde bulunan, sağlık hizmetlerinde kullanılan 4 ve 6 nolu bağımsız bölümlerin Sağlık Bakanlığına Tahsis edilmesi de görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi.

 

3 müdürlük kapatıldı

Orhangazi Belediyesi’nin dünkü meclis toplantısında Kütüphane Müdürlüğü kapatılıp yazı işleri müdürlüğüne, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü kapatılıp İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü kapatılıp Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlanması ve bu 3 müdürlüğe ait müdür kadrolarının iptal edilmesi konusu da mecliste oy birliği ile kabul edildi. Pazaryeri devir işlemlerinin yüzde 30 indirim yapılması ile ilgili 10 kasımda tamamlanan sürecinin 30 kasım tarihine kadar uzatılması kararı da plan ve bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile alındı.

 

4 parça arsa satışı için yetki alındı

Orhangazi Belediyesi’nin Kasım Ayı Meclis toplantısına ek gündem maddesi olarak gelen Arapzade Malı 631 ada 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11 ve 632 ada 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 parsel sayılı taşınmazların bulunduğu yapı adasında yapılaşmaya esas plan değişikliği İmar Komisyonuna havale edilirken, yine aynı meclis toplantısında Üreğil, Gemiç, Yeniköy ve Arapzade Mahallelerinde 4 ayrı arsanın satışının yapılması için de yetki alındı. Arsa satış yetkisi oy çokluğu ile kabul edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.