Kar Group’tan 40 milyon TL’lik yatırım

  • Haberin Tarihi: 5 Mayıs 2019
  • Bu haber 163 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kar Group’tan 40 milyon TL’lik yatırım

Orhangazi’de hazır beton, kireç ve agrega üretimleri bulunan Kar Group, Kayapaagrega ve hazır beton tesisini tamamlayarak faaliyete aldı.Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış ve yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvartaşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesis 40 milyonTL’lik yatırımla hayata geçti.

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinin hammadde ve malzeme tedarikçisi konumunda olan Kar Group, 2019 yılı için planladığı yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. Bu yıl 50’nci yaşını kutlayan Kar Group, KarbetonSancaktepe Hazır Beton Tesisi yatırımınıtamamlamasının ardından şimdi de Bursa’da konumlanan Kayapaagrega ve hazır beton tesisini bitirerek faaliyete aldı. Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış-yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvar taşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesis 40 milyon TL’lik yatırımla hayata geçti.

 

ÇEVREYE DUYARLI TESİS

Kayapa yatırımını 2018 yılında planlarına aldıklarını söyleyen Kar Group Yönetim Kurulu

üyesi Şenol Üçüncü, bu plan doğrultusunda yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

Tesis ile ilgili bilgi veren Üçüncü ‘Çevreye duyarlı bu yatırımımızı 2019 yılının ilk çeyreğinde hayata geçirmiş olduk. Biz grup olarak yeşil ve çevrekonusuna büyük önem veriyoruz ve tüm yatırımlarımızı bu kriterlerimiz doğrultusunda planlayarak hayata geçiriyoruz. Bu tesisimiz de diğerlerinde olduğu gibi hava kalitesininkorunması, gürültü, atık su kontrolü, akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi, katı atıkyönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurları göz önünde tutularak

planlandı.Kayapaagrega ve hazır beton tesisi, Bursa’nın Nilüfer ilçesi Kayapa Bölgesi’ndekonumlanıyor. Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış-yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvartaşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesisimizi 40 milyon TL yatırımla hayata geçirdik. Üretimde büyümeyi hedefleyen bir kuruluş olmamızdan dolayı bundan sonra da yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz’ diye konuştu.

Kayapaagrega ve hazır beton tesisi, saatte 1.2 ton agrega, saatte 150 m3 hazır beton üretim kapasitesine sahip bulunuyor.

 

KONUT SEKTÖRÜNE GİRDİ

Agrega,kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üretimlerini gerçekleştiren Kar Group; ürünlerini müşterilerine en hızlı ve en ekonomik şekilde ulaştırmak üzere kendi lojistik filosunu da oluşturdu.2010 yılında inşaat demiri satışına başlayan Kar Group, 2017 yılı itibariyle konut üretimini de iş kolları arasına kattı.İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden Pendik’in Güllübağlar Mahallesi’nde bulunan 14 bin 180 metrekarelik arsa üzerinde Kar Yapı tarafından projelendirilen EdoniaGarden projesi hayata geçirildi. Arsa payı hariç 120 milyon TL yatırım değerine sahip olan proje 10 katlı 4 blokta 388 konut ve 12 ticari üniteden meydana gelecek. Projede büyüklükleri 62 – 147 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planında konutlar inşa edilecek.Kendine ait 600 araçlık filosuyla inşaat sektörüne A’dan Z’ye hizmet veren Kar Group, bugün Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunuyor. Taşeron hizmeti almayan ve tüm faaliyetlerini öz varlığı bünyesindeki tesis, gayrimenkul, makine ve araçlarla gerçekleştiren Kar Group, tüm altyapı ve üstyapı taahhüt işlerini yürütüyor.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.