“Kamu yatırımlarının en verimli dönemindeyiz”

  • Haberin Tarihi: 2 Haziran 2017
  • Bu haber 457 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Kamu yatırımlarının en verimli dönemindeyiz”

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, kamu yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Kaya, Orhangazi’nin eğitim ve sağlık alanında kamu yatırımlarında son yılların en verimli dönemini yaşadığını belirterek, hastanemizde her geçen gün uzman hekim sayımız da artıyor. Ayrıca eğitim alanında kısa bir zaman içinde büyük bir başarıyı yakalayıp tüm ilçe genelinde tekli eğitime ulaşmış olacağız dedi.

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, kamu yatırımları bakımından Orhangazi’nin bu dönemde en verimli günlerini geçirdiğine vurgu yaparak, çok güçlü bir siyasi irademiz var. Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Yerel belediyemizle güçlü bir siyasi yapı ile Orhangazi’nin bir çok eksiğini gidermek için uğraş veriyoruz dedi. Mustafa Kaya, bütün bu enerjimizi Orhangazi’ye hizmet aktarmak için harcıyoruz. İlçemizin bir çok eksiği var. Bu eksikliklerin giderilmesi için el birliği ve güç birliği ile çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz dedi.

2 YENİ OKUL BİNANIMIZIN İHALESİ YAPILACAK

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, önümüzdeki günlerde iki okul binası yapımı için inşaat ihalelerinin yapılacağını belirterek, birisi eski hastane binasının olduğu yer diğeri Tuna İlköğretim okulu yanındaki eski elmalık alan. Bu iki alana iki yeni okul binasını da yaptıktan sonra artık Orhangazi’nin yıllardır hasretini duyduğu ve eğitim kalitesini artıracak olan tekli eğitim sistemine tamamen geçmiş olacak dedi.

HASTANEMİZDE TÜM EKSİKLER GİDERİLİYOR

Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya eğitim sorunlarının yanı sıra sağlıkta da sorunları birer birer giderdiklerini belirterek, yeni hastane binamız ilçemizin ihtiyacın karşılık verecek nitelikte. Hastanemizde daha önce uzman doktor kadrosu 19 iken, bugün 22 uzman kadrosu ile hizmet veriyor. Hastanemizdeki uzman doktor kadrosu ile ilgili yapılan bazı haber ve yorumlar ise gerçeği yansıtmıyor dedi.  Hastanede şu anda 1 Kadın Doğum uzmanı, Çocuk hastalıkları uzmanı 2 hekimdi, şu anda 3 hekim oldu. KBB uzmanı 1 hekimdi, 2 hekim oldu, Kardiyoloji uzmanı yoktu, şu anda 2 kardiyoloji uzmanı görev yapıyor, Ortopedi uzmanı tayin oldu, yerine yeni bir ortopedi uzmanı atandı. Göz doktoru yoktu, yeni bir göz doktoru geldi, Cildiye uzmanı başka bir şehre tayin olduğu için halen Bursa’dan haftanın 2 günü geçici görevle cildiye uzmanı Orhangazi’de görev yapıyor, Üroloji uzmanı eş durumundan dolayı ilçeden ayrıldığı için haftanın 2 günü Bursa’dan geçici görevle üroloji uzmanı geliyor. Fizik Tedavi uzmanı doğum izninde olduğu iiçn yerine Bursa’dan haftada 3 gün geçici görevle fizik tedavi uzmanı görev yapıyor. Diyetisyen ve Sosyal Hizmet Uzmanı da görev yapıyor. 2015 yılında Uzman doktor sayısı 19 iken, şu anda 22 uzman doktor ile hizmet veriliyor. 2015 yılında pratisyen hekim sayısı 3 iken, bugün 8 pratisyen hekim görev yapıyor. Yakın gelecekte yeni uzman kadro atamaları ile birlikte daha iyi hizmet verecek bir hale gelecek dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.