KAHRAMAN İTFAİYECİ

  • Haberin Tarihi: 22 Ağustos 2019
  • Bu haber 899 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KAHRAMAN İTFAİYECİ

Görevdekiler bıraktı istirahatteki itfaiyeci bırakmadı

Orhangazi’de Cumhuriyet alanında park halindeki bir aracın motor kısmında sıkışan yavru köpeği istirahatte olmasına rağmen olay yerinden geçen itfaiyeci Cengiz Topel kurtardı. Topel’in yaklaşık 1 saat çalışarak kurtardığı köpek Veteriner ekibine teslim edildi.

Orhangazi’de hafif ticari aracın motor bölümünde sıkışan yavru köpek 1,5 saat sonra kurtarıldı. Olay saat 10:00 sıralarında yaşandı. Cumhuriyet alanında park halindeki İbrahim Akoğlu’na ait 16 VT 770 plakalı hafif ticari aracın motor bölümünden köpek sesleri geldiğini duyan vatandaşlar itfaiye ve polise haber verdi.

İTFAİYE BIRAKIP GİTTİ

Olay yerine gelen itfaiye ekibi aracın kaput ve tekerlek kısmından bakarak inceleme yaptı. Yavru köpeğin sadece ayağının gözüktüğünü söyleyen itfaiyeciler, kurtarmak için aracın kaldırılması gerektiğini ancak kendilerinde kaldıracak aparat olmadığını söyleyerek olay yerinden ayrıldı.

VİCDANLI İTFAİYECİ

Bölgede toplanan vatandaşlar, acıyla bağıran yavru köpeği kurtarmak için çözüm ararken olay yerinden geçen Orhangazi İtfaiyesinde görevli Gurup Amiri Cengiz Topel’den yardım istedi. İstirahat saatinde olan ve sivil kıyafetleri ile evine giden 29 yıllık itfaiyeci Topel, çaresiz köpeğe duyarsız kalmadı. Yağmura rağmen aracın altına giren Topel, tüm çabalarına rağmen yavru köpeği çıkartamadı. Orhangazi Belediyesi’nden getirilen kriko ile kaldırılan aracın altına yeniden giren Topel, yarım saat uğraştıktan sonra yavru köpeği kurtardı. Aracın altından çıkartılan köpek olay yerinde hazır bekleyen Orhangazi Belediyesi Veteriner ekibine teslim edildi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.