KADIRGA COŞKUSU

  • Haberin Tarihi: 25 Haziran 2019
  • Bu haber 183 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KADIRGA COŞKUSU

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl 18.sini düzenlediği Kadırga Şenlikleri İznik Gölü Orhangazi sahilindeki şölen alanında yapıldı. 3 gün süren kadırga şenliklerinde stantlar kuruldu, horonlar oynandı. 3 gün boyunca Karadenizli bir çok sanatçının sahne aldığı şenlikte ikinci gün protokol etkinlikleri yapıldı.

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin artık geleneksel hale getirdiği Kadırga Şenliklerinin 18.si Göl Piknik Alanında yapıldı. Cuma günü başlayan ve şenlik alanında Karadeniz ürünlerinin satışının yapıldığı stanların kurulduğu Kadırga Şenlikleri’nde Orhangazi’nin yanı sıra civar il ve ilçelerden binlerce Karadenizli şenliklere katıldı. Şenliklerin sunuculuğunu ise Soner Yolsal yaptı.

İkinci gün protokol de katıldı

Kadırga Şenliklerinin Cumartesi günkü programları gündüz saatlerinde başladı. Gün boyu devam eden etkinliklerin ardından akşam saatlerinde ise protokol konuşmaları yapıldı. Buradaki programa Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Emniyet Müdürü Halis Erdoğan, Bursa Trabzonlular Federasyonu başkanı Nuri Uğurlu, Siyasi Parti ilçe başkanları ve diğer protokol üyeleri katıldı. Burada yapılan protokol konuşmalarının ardından ise karadeniz sanatçılarının söylediği türküler eşliğinde horon kuruldu. Protokol üyeleri de horona dahil olurken gece boyu etkinlikler devam etti.

Pazar günü program tamamlandı

Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl ki kadırga şenlikleri Pazar günü yine bir çok sanatçının düzenlediği konserlerle tamamlandı. Şenliklerde ayrıca dernek yönetimi tarafından festivale maddi destek sağlayan firma yetkililerine teşekkür plaket takdim edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.