KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞARI HİKAYELERİNİ ANLATTI

  • Haberin Tarihi: 1 Aralık 2018
  • Bu haber 274 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞARI HİKAYELERİNİ ANLATTI

Orhangazi Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Girişimci ve Üreten Kadınlar Konferansı düzenlendi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da katıldığı konferansta Girişimci Kadınlar başarı hikayelerini anlattı.

Orhangazi Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Orhangazi’de Kadın Girişimcilere Yönelik bir konferans düzenledi. Girişimci ve Üreten Kadınlar Konferansında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun, TKDK’nın 7 yıldır Bursa’da başta tarımsal yatırımlar olmak üzere kadın girişimciler ve genç girişimcilere yönelik bir çok destek ve hibe kredileri sağladığını belirtti. Daha sonra kürsüye gelen TOBB Bursa Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, Ardahan’da başlayan hayatının 30 m2’lik dükkandan bugün 20 bin m2’lik bir üretim tesisine ulaşan iş dünyasındaki başarısı ile ilgili bilgilendirme yaptı. Daha sonra ARkhe Kimya’nın yönetim kurulu başkanı Esra Şahiner Çırpar da iş dünyasındaki geldiği noktayı örnekleri ile katılımcılara anlatırken Orhangazili girişimci Esma Kara, iş dünyasındaki macerasını ve planları ile ilgili bilgi aktardı.

Çağlayan; Kadın girişimcilerimizin artması en büyük dileğimiz

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, kadın girişimciliğinin günümüz şartlarında tüm kurum ve kurumları ile desteklenmesi gereken bir konu olduğunu belirterek, bizler de bunu kendimize görev adletmiş durumdayız. Katılımcıların anlattıkları örneklerde kadın girişimcilerimizin bu başarı hikayelerinin yanı sıra bir de karşılaştıkları bir zorluk vardı. Buna rağmen iradelerini ortaya koyarak başarı merdivenlerini çıkmış durumdalar. İşte bu irade olmasa bunların hiç birisi olmazdı dedi. Kendi görev sürelerinde gerek TKDK il müdürlüğümüzle, gerek kadın girişimciler kurullarımızla birlikte bu süreçlerin sürekli destekleyicisi olduklarını da belirten Çağlayan, inşallah bundan sonraki süreçte de bizler girişimci kadınlarımızın sayısı çoğalsın istiyoruz. Bize düşen ne varsa, yetkilerimizi dahi zorlayacak şekilde yapmaya hazırız. Faydayı görecek olan bu toplum. Toplumun yüzde 50’sini oluşturuyor kadınlarımız. Toplumun her alanında da o yüzde 50’nin söz sahibi olmasında da gerekeğinin yapılmasının gerekliliği kanaatindeyim. Biz bu sayıların artması için ne gerekiyorsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, eşi Zöhre Çağlayan ile birlikte konuşmacılara plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.