İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE ÇAĞRI

  • Haberin Tarihi: 10 Mart 2019
  • Bu haber 451 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE ÇAĞRI

Orhangazi TSO Başkanı Erol Hatırlı’dan İstihdam Seferberliği Çağrısı

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı işverenleri istihdam seferberliği kampanyalarından faydalanmaya davet etti. Tüm Türkiye çapında başlatılan ve TOBB’ un tam destek verdiği İstihdam Seferberliği için Orhangazi TSO’da 12 Mart 2019 Salı günü, işveren ve istihdam teşvikleri hakkında toplantı düzenleyecek.

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ekonomik gelişimi ve yine güçlü gelişimi ve için hep birlikte İstihdam Seferberliğine katkı vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerimi programda yapacağım basın açıklamam ile sizlerle daha detaylı paylaşacağım.

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de büyük destekleriyle çalışmalarına başladığımız “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası için 12 Mart 2019 Salı günü Saat 17:00’de,Orhangazi Kaymakamımız Dr. Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan,  İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürümüz Sn. Muzaffer Yurdakul ve Gemlik İŞKUR Müdürümüz Sn. Ünver Ünver’ in katılımlarıyla gerçekleştireceğimiz ve işveren teşvik ve istihdam destekleri hakkında detaylı bilgilerinin ayrıntılı şekilde verileceği seminerimize tüm işverenlerimizi, muhasebecilerimizi, insan kaynakları yöneticilerini ve ilgili herkesi davet ediyorum.” dedi.

21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ ın iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısıyla başlayan seferberlik yurt sathına yayılmış ve kısa sürede çıkarılan yeni destek ve teşviklerle istihdamın arttırılması ekonominin canlandırılması üzerine Türkiye Odalar ve Borsalar koordinasyonunda ve Kamu kurumlarının desteğiyle seferberlik haline dönüşmüştür.

Bu kapsamda 12 Mart 2019 Salı günü Orhangazi TSO’da gerçekleşecek basın açıklaması ardından düzenlenecek “İstihdam Seferberliği 2019” seminerinde, Yeni istihdama ücret desteği, Yeni istihdamın SGK primine, vergisine destek, Kısa çalışma ödeneği, Asgari ücret desteği, Düzenli ödemeye devamlı destek, Kalkınmaya ilave destek, Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği, İhtiyacınıza uygun, nitelikli iş gücü eğitimine tam destek vb. konularda ayrıntılı bilgilerin verileceği seminere tüm kesimler davet ediliyor.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.