İstasyona Kadın eli değdi

  • Haberin Tarihi: 26 Şubat 2020
  • Bu haber 388 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İstasyona Kadın eli değdi

Orhangazi’de 39 yaşındaki 3 kız çocuğu annesi Filiz Korkusuz aile gelirine katkıda bulunmak için akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışıyor.

Orhangazi’de akaryakıt istasyonunda pompacılık yapan 39 yaşındaki Filiz Korkusuz müşterileri güler yüzle karşılayıp araçlarına yakıt dolduruyor. İşini severek yaptığını söyleyen Korkusuz akaryakıt istasyonuna gelen özellikle kadın müşteriler kendisini görünce cesaret verdiğini ifade etti.

 

“ERKEK İŞİ DEYİP KAÇMAYIN”

Hem işe ihtiyacı hem de tabuları yıkmak için bu işe girdiğini söyleyen Korkusuz “Uzun bir süre çalışmadım. Üç kızım var. Evimizin gelir giderinde eşime yardımcı olmak için iş arıyordum. Çevremdeki arkadaşlarım benzin istasyonunda kadın işçi alınacağını söyledi bende bu durumu eşimle görüştüm onay verdi. Birçok bayanlarımız erkek işi deyip bu işi tercih etmiyor. Bende bu tabuları yıkmak için bu işe başvurdum ve kabul edildim” dedi.

 

“ERKEKLERLE BİRLİKTE ÇALIŞMAK KADINLARLA ÇALIŞMAKTAN DAHA KOLAY”

 

“Her işin zorluğu olduğu gibi bu işin de bir takım zorlukları var ama saolsun buradaki çalışan erkek personellerimiz bana bu işte çok yardımcı oldu. Kadınların arasında çalışmış olsam; hasetlik ve kıskançlıktan yardım edeceklerini hiç düşünmüyorum. Erkeklerle çalışmak kadınlarla çalışmaktan daha kolay” olduğunu söyledi.

 

ORHANGAZİLİLER ONU TANIDI

 

Vardiyalı çalıştığı akaryakıt istasyonunda Filiz Korkusuz “ gececi ve sabahçı olarak çalışıyorum burada her gün yeni insanlar görüyorum. İzinli olduğum zamanlarda dışarı çıktığımda istasyonda beni gören tanıyanlar selam veriyor. Bu işi yapmadan önce kimse beni bilmez tanımazdı. Bu iş sayesinde saygınlık kazandım ve işimi çok sevdim” dedi.

 

Kadınların her işin üstesinden gelebileceğini, hayatların da her zaman üretici olması gerektiğini gösteren Sevim Korkusuz “ erkeklerin yaptığı işleri biz kadınlar da yapabiliriz. Korkup yapamayız demeyin” diyerek bayanların sadece istemesi gerektiğinin mesajını verdi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.