İlçe başkanları bir araya geldi

  • Haberin Tarihi: 4 Ekim 2018
  • Bu haber 246 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İlçe başkanları bir araya geldi

Yerel seçimlere hazırlık mahiyetindeki ilk toplantıda Bursalı başkanlar da vardı.

Yerel seçimler öncesi hazırlıklarını hızlandıran AK Parti, ilçe başkanlarını Ankara’da bir araya getirdi.  42 ilden teşkilat başkanı ve 483 ilçe başkanının katıldığı istişare toplantısında, seçim çalışmaları ve uygulanacak yöntemler konusunda bilgilendirme yapıldı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da toplantıya katılarak ilçe başkanlarına seslendi.

İLK TOPLANTIYA

483 İLÇE KATILDI

AK Parti’nin 18 Ağustos’ta yapılan 6. olağan kongresinde Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevini üstlenen Erkan Kandemir, yerel seçimlere yönelik ciddi bir hazırlık çalışması başlattı. İl Teşkilatları’nı yakından tanımak için bizzat ziyaretler gerçekleştiren Kandemir,  akademik eğitim çalışması kapsamında ise ilçe başkanlarını Ankara’da topladı. İki grup halinde ilçe başkanlarını eğitimden geçirecek olan AK Parti Genel Merkezi,  birinci grup çalışmasını 483 ilçe başkanı ve 42 il teşkilat başkanı ile gerçekleştirdi. Birinci grup toplantısına Bursa İl Teşkilat Başkanı ve 17 ilçe başkanı da katıldı.

BİLGİLENDİRME YAPILDI.

AK Parti 1. İlçe Başkanları Toplantısı’nda,  ilgili bakanlar ve AK Parti Genel Merkez yöneticileri gündeme ilişkin sunumlar yaptı. Yerel seçimlere hazırlık amacı taşıyan toplantıda partinin vizyonu, sosyal medya kullanımı, belediyecilik anlayışı anlatılarak, önümüzdeki sürecin hassasiyeti ve parti teşkilatlarına düşen görev ve sorumluluklar konusunda ilçe başkanlarına bilgiler aktarıldı. Toplantıda, geçmiş yerel seçimler de değerlendirildi. AK Parti 2. İlçe Başkanları toplantısında, kalan 41 ile bağlı ilçe başkanları eğitim sürecinden geçirilecek.

ERDOĞAN DA KONUŞTU.

Toplantıya katılarak ilçe başkanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel merkezin eğitim çalışmasıyla önemli bir planlama yaptığını vurguladı. İstişare toplantılarının önemli bir maratona hazırlık süreci niteliğinde olduğunu kaydeden Erdoğan, ilçe başkanlarını, ülkenin dört bir yanında partinin davasını omuzlayan, ülkesi ve milleti için koşturan, fedakar ve kıymetli yol arkadaşları olarak nitelendirdi.

BURSA TAM KADRO KATILDI

Ankara’daki toplantıyı değerlendiren AK Parti Bursa İl Teşkilat Başkanı Hüseyin Ömer Aybar, 17 ilçe başkanıyla tam kadro katıldıkları toplantının oldukça verimli olduğunu söyledi. Toplantının, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ciddi bir hazırlık çalışması olduğunu kaydeden Aybar, ‘Seçimlerde kullanılacak söylemler, yöntemler ve stratejilerde bir bütünlük sağlamak gerekiyor. Bu anlamda genel merkezimin eğitim çalışması, teşkilat olarak eksiklerimizi görme ve tamamlama fırsatı verecek. Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda seçimlere son sürat hazırlanacağız’ dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.